fbpx

„Polski splot – region bolesławiecki w relacji Leona Piątkowskiego”

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

16:00

Data zakończenia:

14 października 2019

poniedziałek

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Polski splot – region bolesławiecki w relacji Leona Piątkowskiego” – wystawa prezentująca zdjęcia, rysunki, wspomnienia bolesławieckiego regionalisty i krajoznawcy, który z pasją i oddaniem dokumentował powojenne dzieje regionu, tworząc niepowtarzalny obraz minionych dekad i wywierając wpływ na integrację lokalnych grup kulturowych.

Leon Piątkowski (26 czerwca 1922 r. – 29 sierpnia 1983 r.), pseudonim „Puchacz”, to postać wyjątkowa i znana w środowisku bolesławieckim. Wybitny regionalista, krajoznawca, propagator turystyki. Harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej w Krakowie i II Armii Wojska Polskiego. Działacz Ligi Przyjaciół Żołnierzy (LPŻ), Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK), Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP), Ligi Ochrony Przyrody (LOP) i wielu innych organizacji. Pionier badań nad zjawiskami przyrody i zabytkami ziemi bolesławieckiej, autor artykułów o regionie, publikowanych na łamach prasy lokalnej i ogólnopolskiej. Jego pasją była turystyka. Był instruktorem Krajoznawstwa Polski, posiadał uprawnienia przodownika turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej i wiele innych. Swoje eskapady udokumentował w postaci 24 tomów albumów ze szczegółowymi opisami, mapami i zdjęciami.

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

16:00

Data zakończenia:

14 października 2019

poniedziałek

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Rynek bolesławiecki, przed wejściem głównym do ratusza.

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Osoba kontaktowa: Barbara Glinkowska

Telefon: 75 644 22 00

E-mail: poczta@muzeum.boleslawiec.net

WWW: http://www.muzeum.boleslawiec.net

Informacja o organizatorze:

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Ceramiki
Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 r. Powojenną działalność wznowiło w 1953 r., a od 1967 r. gromadzi zbiory bolesławieckiej kamionki. Dział Historii Miasta działa od 1995 r. i prezentuje zbiory dokumentujące historię miasta i regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.