fbpx

Polski splot - historie i ludzie regionu

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Dwa weekendy – trzy spotkania – wiele splatających się historii: o polskim pograniczu będącym kiedyś centrum Galicji, potem Małopolski Wschodniej, a teraz Podkarpacia. O historiach i miejscach zapomnianych, ale nadal żyjących. O zasupłanych losach ludzi. Spotkania na granicy czasów, przy granicy krajów.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się trzy weekendowe spotkania w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie. Będą to nie tylko prelekcje, ale przede wszystkim dyskusje aktywizujące do samodzielnego prześledzenia splatających się historii dawnych i obecnych mieszkańców okolic Krosna. Opowieści o wielokulturowym charakterze regionu, będą tworzyć splot nie tylko różnorodnych historii, ale też sposobów ich poznawania i radzenia sobie z brakiem, a czasem niespodziewaną obecnością kultur dawniej tak bliskich, a teraz tak odległych.
W planie trzy spotkania, z Rafałem Głodem – przewodnikiem, regionalistą, znawcą historii Żydów w Rymanowie;
współtwórcą i pracownikiem Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej oraz Katarzyną Skórą – podróżniczką, blogerką – która poprowadzi spotkanie zatytułowane „Magurskie wyprawy”, przybliżając różnorodne szlaki i ścieżki przyrodniczo-kulturowe, po których warto podróżować – pustych cerkwiskach, przydrożnych krzyżach bez krzyży, wiejskich ścieżkach zarośniętych barwinkiem bo wsi już brak.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Portiusa 4, 38-400 Krosno

woj. podkarpackie

Organizator

Nazwa: Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie

Osoba kontaktowa: Katarzyna Solińska

Telefon: 665558874

E-mail: k.solinska@bwakrosno.pl

WWW: http://www.bwakrosno.pl/

Informacja o organizatorze:

Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie jako profesjonalna Galeria Sztuki jest instytucją kultury, a jej podstawowym celem jest działalność wystawiennicza i promocyjna. Zajmuje się także popularyzacją dziedzin sztuki współczesnej, dokumentacją i informacją w zakresie sztuki najnowszej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.