fbpx

"Polska kolorami opleciona" - warsztaty plastyczne oraz zwiedzanie wystawy "Odkurzona przeszłość"

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

15:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

16:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy najmłodszych na barwne warsztaty, nawiązujące do lokalnych tradycji i obrzędów ludowych, w nastrojowej przestrzeni Regionalnej Izby Tradycji. W otoczeniu pamiątek z przeszłości regionu stworzymy własne rękodzieła.

Warsztaty plastyczne obejmować będą trzy zakresy tematyczne: korony ze słomy, tj. nawiązanie do lokalnej tradycji wyplatania koron dożynkowych; papierowe wianki – zainspirowane ludowym strojem i obrzędami nocy świętojańskiej; wełniane zamki – za pomocą sznurka, wełny, pudełek stworzymy makiety opolskich i polskich zabytków. Zajęcia odbędą się w Regionalnej Izbie Tradycji, w której eksponowana będzie kolejna edycja wystawy Odkurzona przeszłość… zapomniane skarby mieszkańców powiatu strzeleckiego. Zgromadzone artefakty ukażą życie codzienne mieszkańców naszego regionu w XIX i początkach XX stulecia.

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

15:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

16:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, warsztaty

Lokalizacja:

ul. Dworcowa 23, 47-100 Strzelce Opolskie

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich

Osoba kontaktowa: Joanna Popów-Bogdoł

Telefon: 660 744 724

E-mail: dyrektor@centrum-kultury.eu

WWW: http://www.centrum-kultury.eu

Informacja o organizatorze:

Samorządowa instytucja kultury, działająca w powiecie strzeleckim od 2013 r. W ramach instytucji mieście się Regionalna Izba Tradycji, Galeria III Filary, Powiatowa Biblioteka Publiczna. Aktywnie działa na polu zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego, jak również otwiera się na nowe inicjatywy