fbpx

Połączeni, zakochani...

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

12:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach organizacji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, w niedzielę 18 września 2022 roku proponujemy specjalne zwiedzanie ekspozycji Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w poszukiwaniu par połączonych dziedzictwem i uczuciem.

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa będziemy świętować w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w atmosferze miłości. Wędrówkę rozpoczniemy w pałacu, gdzie poszukamy historii miłosnych wśród wielu portretów pięknych pań i eleganckich panów. Wywodzący się z podobnych sfer społecznych, często skojarzeni w małżeństwa przez dalszą i bliższą rodzinę, są wdzięcznym obiektem zainteresowania. Następnie przejdziemy do Galerii Sztuki Socrealizmu. Co prawda miłość nie była tematem wiodącym w plastyce tego okresu, bo z punku widzenia władzy komunistycznej ważniejsze zagadnienia stanowiły np.: odbudowa kraju, nacjonalizacja przemysłu czy kolektywizacja wsi. Mimo to i w tej ekspozycji można znaleźć interesujące wizerunki zakochanych.
Dla uczestników przewidujemy pamiątkowe gadżety.
Zapraszamy do rezerwacji wejściówek, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji mailowej, telefonicznej lub w kasie Muzeum. Ilość miejsc ograniczona.

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

12:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Kozłówka 3 21-132 Kamionka

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Osoba kontaktowa: Katarzyna Kot

Telefon: 81 852 83 25

E-mail: galeria@muzeumzamoyskich.pl

WWW: https://www.muzeumzamoyskich.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mieści się w późnobarokowej rezydencji magnackiej, dawnej siedzibie rodów Bielińskich i Zamoyskich, a obecnie jednej z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie. Muzeum obejmuje ekspozycje pałacu, powozowni, kaplicy pałacowej i Galerii Sztuki Socrealizmu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.