fbpx

Połączeni tradycją

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

15:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Regionalnej Izby Muzealnej Śląskiej im. Konrada Mientusa w Dańcu. Podczas zwiedzania zostaną pokazane zabytki, które przez wiele lat gromadził założyciel tego miejsca p. K. Mientus.

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Regionalnej Izby Muzealnej Śląskiej im. Konrada Mientusa w Dańcu. W tym roku hasłem przewodnim 30. Europejskich Dni Dziedzictwa są słowa „Połączeni dziedzictwem”. Podczas zwiedzania zostaną pokazane zabytki, które przez wiele lat gromadził założyciel tego miejsca pan Konrad Mientus. Pozostawił nam ogrom dziedzictwa, a ponieważ wcześniejsza Izba była znacznie mniejsza, wiele eksponatów nie było pokazanych. Obecnie większość zabytków ma swoje miejsce i będą udostępnione dla zwiedzających. Pan Konrad dbał i o „połączenie” i o „dziedzictwo.” Kolejne pokolenia poznawały dzięki niemu historię i sposób życia, dowiadywało się „jak to dołwniej bywało…” Zatem czas ponownie podjąć próbę połączenia dziedzictwa z każdym pokoleniem, gdyż każdy w tym dniu może zobaczyć to miejsce. Zarówno ci starsi, którzy znają zabytki – jako przedmioty codziennego użytku jak i młodsi, którzy znają te przedmioty tylko z muzeum.
Serdecznie zapraszamy!

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

15:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Daniec ul. Dąbrowicka 4 . Gmina Chrząstowice, powiat opolski ziemski, woj. Opolskie.

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Gminna Biblioteka Publiczna w Chrząstowicach

Osoba kontaktowa: Agnieszka Król

Telefon: 77/4219-208

E-mail: gbp@biblioteka-chrzastowice.pl

WWW: http://www.biblioteka-chrzastowice.pl

Informacja o organizatorze:

Gminna Biblioteka Publiczna w Chrząstowicach jest instytucją kultury działającą od 1947r. Obsługujemy mieszkańców 9 wsi naszej gminy. Przez cały rok organizujemy ciekaw spotkania dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Jesteśmy przyjazną instytucją dla mam z małymi dziećmi.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.