fbpx

Połączeni słowem o przeszłości- Monodram Jerzego Kałdusia "Czyścibut dziadek"

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

17:30

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W każdej tragedii jest coś z komedii – historia starszego człowieka – pucybuta, który wydaje się być jedynym stałym elementem na tle zmieniających się ustrojów i mód. Z perspektywy chodnika odbiera i komentuje otaczającą, zmienną rzeczywistość.

W pięknej scenerii Parku Etnograficznego „Pod Kogutem”, pomiędzy starymi jabłoniami, między kuźnią a stodołą, wśród drewnianych prawideł odbędzie się spektakl „Czyścibut dziadek” na podstawie reportażu Waldemara Kosińskiego „O pucybucie, który nie został milionerem” ze zbioru „W dół do nieba” wydanego w 1979 r. Główny bohater próbuje się odnaleźć w peerelowskiej rzeczywistości, ale coraz mniej ludzi zwraca uwagę na czyste buty. Wbrew realiom pozostaje przy swojej profesji, mimo to, że z każdym dniem ma coraz mniej klientów i sił, by wynosić skrzynki ze swoimi narzędziami na ulicę. Z perspektywy chodnika dzieli i ocenia społeczeństwo po rodzaju i jakości obuwia.
W roli Pucybuta Jerzy Kałduś, aktor Teatru Jednego Aktora, który specjalizuje się w monodramach. Mówi, że całe życie bawi się w aktorstwo, a wybrał monodram, bo dzięki niemu ma bliski kontakt z widzem. Był wielokrotnie nagradzany za swoje kreacje.
Po spektaklu refleksje przy swojskim jadle.

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

17:30

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

spektakl

Lokalizacja:

27-630 Zawichost, Dąbie 21
Park Etnograficzny „Pod Kogutem”

woj. świętokrzyskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Fundacja Wspierania Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych, Kultury oraz Ochrony Dziedzictwa Narodowego „Dla Pokoleń”
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście

Osoba kontaktowa: Małgorzata Fronczek

Telefon: 603222163

E-mail: fronczem@wp.pl

Informacja o organizatorze:

Fundacja Dla Pokoleń prowadzi w gminie Zawichost Park Etnograficzny Pod Kogutem, wspiera i inicjuje działania edukacyjne, społeczne oraz kulturalne, od 6 lat organizuje Europejskie Dni Dziedzictwa w Parku Pod Kogutem, ściśle współpracuje z MGOK Zawichoście.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.