fbpx

Połączeni dziedzictwem w willi fabrykanckiej Karla Jaehnego

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Gorzów Wlkp. to miasto w Lubuskiem liczące blisko 8 wieków historii. W ramach nawiązania do dziedzictwa sięgamy do dziejów miasta i siedziby Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej nowszych, jak i szerzej do dziejów urbanistycznych i industrialnych.

W sobotę, w samo południe zapraszamy mieszkańców regionu na spojrzenie wstecz na Gorzów Wlkp. poprzez zwiedzanie Willi fabrykanckiej Karla Jaehnego zbudowanej w 1896 roku. Od lat niestety, ta architektoniczna perełka niszczała. Teraz zyska nowy blask. Podczas wydarzenia będzie także okazja do spotkania z Robertem Piotrowskim – historykiem i regionalistą, który przedstawi ówczesny Landsberg na fotografiach lotniczych z lat 20./30. ubiegłego wieku. Wystawa, będąca wyborem z kolekcji będzie dostępna także poza tym terminem. Drugim elementem składowym tego dnia poświęconego dziedzictwu będzie spotkanie z Jerzym Korolewiczem, prezesem Zachodniej Izby Przemysłowo Handlowej, który zaprosi Państwa do pokoleniowych reminiscencji – przedstawienia przeżyć grupy lokalnych Seniorów, zaangażowanych w walkę o wolność i budowanie lokalnej tożsamości gospodarczej.

Partnerzy

Tagi:

aktywne

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

gawęda / opowieść, zwiedzanie

Lokalizacja:

66-400 Gorzów Wielkopolski, ul. Kosynierów Gdyńskich 108

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa

Osoba kontaktowa: Agnieszka Beszczyńska

Telefon: 502700527

E-mail: a.beszczynska@ziph.pl

WWW: https://www.ziph.pl/

Informacja o organizatorze:

Jesteśmy największą, niezależną organizacją zrzeszającą przedsiębiorców w Województwie Lubuskim. Reprezentujemy interesy ponad trzystu podmiotów gospodarczych, dla których pracujemy na rzecz tworzenia dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego oraz międzynarodowych kontaktów gospodarczych.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.