fbpx

Pokaz filmu Juana Manuela Cotelo „Ślady stóp”

Data rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kościół w Wylatowie pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie to obiekt drewniany z 1761 roku, jest cennym przykładem drewnianego budownictwa sakralnego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Malowniczo usytuowany, na wzgórzu, we wnętrzu skrywa wiele zabytków począwszy od XV wieku. Obecnie świątynia przechodzi gruntowne prace rewaloryzacyjne i konserwatorskie – będzie je można zobaczyć z bliska podczas Europejskich Dni Dziedzictwa 2018. Wydarzeniem zaplanowanym z okazji EDD w tym roku jest pokaz filmu hiszpańskiego reżysera J.M. Cotelo „Ślady stóp”. Film będzie można zobaczyć w niedzielę, 16 września o godz. 20:00.

 

„Poszukuję 10 dzielnych podróżników chętnych przejść 1000 kilometrów w 40 dni. Dotarcie do celu nie jest zapewnione. Obiecuję cierpienie i na przemian przejmujące zimno i nieznośny upał. Najprawdopodobniej nabawisz się kontuzji, obolałych mięśni i pęcherzy na stopach. Zniechęcenie i pokusa zrezygnowania zapewnione codziennie. Snu – niewiele, czasem na zimnej ziemi. Nieuniknione przypadki zabłądzenia. Jednak…nagrodą może być odnalezienie siebie. Tak zaczyna się opowieść o drodze i poszukiwaniu…” 


Film będzie wyświetlany w kościele, który leży na szlaku pielgrzymkowym do sanktuarium św. Jakuba w Hiszpanii i co jakiś czas gości pątników z różnych krajów Europy.


Organizator: Parafia rzymsko-katolicka pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie

Współorganizator: Mogileński Dom Kultury

Kontakt: Parafia rzymsko-katolicka pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie, t 52 315 87 23, parafia@wylatowo.pl

Data rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inne

Lokalizacja:

Kościół parafialny pw. Św. Ap. Piotra i Pawła

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Parafia rzymsko-katolicka pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.