fbpx

Pokaz filmu: „Bóg w Krakowie”

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie to obiekt drewniany z 1761 roku. Posiada dużą wartość architektoniczną i zabytkową. Reprezentuje bardzo cenny przykład sakralnego budownictwa drewnianego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Malowniczo usytuowany na wzgórzu, trójnawowy stanowi dominantę przestrzenną miejscowości. W świątyni znajduje się wiele zabytków ruchomych posiadających dużą wartość artystyczną i historyczną (ponad 60 zabytków spośród, których najstarsze datowane są na XV wiek).

 

Kościół przechodzi obecnie gruntowne prace rewaloryzacyjne i konserwatorskie. Będzie można je zobaczyć z bliska z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

Prace w kościele w Wylatowie możliwe są dzięki wkładowi własnemu Parafian oraz dotacjom ze środków publicznych: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Powiatu i Gminy Mogilno oraz środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013 i PROW 2007-2013.

 

W tym niezwykłym miejscu, gdzie od wieków „Duch spotyka się z przestrzenią” 10 września o godzinie 20:00 odbędzie się pokaz filmu: „Bóg w Krakowie”.

 

„Bóg w Krakowie” jest filmem o wierze, nadziei, przebaczaniu, poświęceniu, miłości, wolności. W tym pełnym ciepła i dobrych emocji obrazie widzowie na tle zabytków Krakowa przy wspaniałej muzyce mogą podziwiać wielu znakomitych aktorów: Dorotę Pomykałę, Jerzego Trelę, Kamilę Baar, Radosława Pazurę, Piotra Cyrwusa, Edwarda Linde-Lubaszenko, Karolinę Chapko, Macieja Słotę i wielu innych. Reżyserem i autorem scenariusza jest Dariusz Regucki. Film został objęty patronatem honorowym kardynała Stanisława Dziwisza.

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, inne

Lokalizacja:

Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie

woj. kujawsko-pomorskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Mogileński Dom Kultury
  • Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.