fbpx

”Podróżniczym szlakiem w bibliotece”

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

23:59

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca”.
Ryszard Kapuściński

W tym roku inspirując się hasłem przewodnim wydarzenia – „Moja droga” zapraszamy Państwa w świat podróży. Proponujemy wędrówkę po bogatej biografii podróżnika, reportażysty, prozaika jakim był Arkady Fiedler. O jego marzeniach, realizowaniu postanowień, bogactwie doświadczeń podróżniczych będzie można dowiedzieć się z wirtualnej wystawy „Wielki marzyciel, który wyruszył na spotkanie nowych światów – Arkady Fiedler”. Wyruszając w drogę morską nie sposób nie znać podstawowych węzłów żeglarskich. Warsztaty online będą dobrą okazją do zdobycia wiedzy. Naszą podróż po wydarzeniu zakończymy spacerem wirtualnym po bibliotece – pokazując oficjalne miejsca i tajemnicze zakamarki świdnickiej książnicy.

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

23:59

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, warsztaty, wycieczka / spacer

Lokalizacja:

ul. Franciszkańska 18
58-100 Świdnica

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy

Osoba kontaktowa: Katarzyna Poznańska

Telefon: 74/6400946

E-mail: mbp@mbp.swidnica.pl

WWW: http://www.mbp.swidnica.pl/

Informacja o organizatorze:

Główna siedziba biblioteki mieści się w zabytkowym budynku -pałacu miejskim – dawnej rezydencji opatów cystersów krzeszowskich. W latach współczesnych w pałacu przeprowadzono generalny remont, zaadaptowano go na potrzeby książnicy. Miejsce stało się świdnickim przybytkiem kultury i literatury.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.