fbpx

Początki Będzina – spacer po Górze Zamkowej i okolicach

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W sobotę 16 września w godz. 11.00-14.00 zapraszamy na adresowane do całych rodzin zajęcia terenowe pt. Początki Będzina – spacer po Górze Zamkowej i okolicach.

            W programie demonstracja śladów będzińskiego średniowiecza w terenie podczas trzech krótkich pogadanek: Od grodu do zamku; Górny i dolny zamek w czasach króla Kazimierza; Miasto lokacyjne z myślą o dorosłych uczestnikach i zestaw zabaw tzw. plebejskich, mających swe korzenie w epoce średniowiecza lub z tym okresem związanych dla dzieci jak: gry zręcznościowe (rzut do celu, rzut na odległość, zabawy z użyciem liny), puszczanie baniek mydlanych za pomocą naturalnej słomki, wspólne kolorowanie wizerunku smoka na płótnie, walka na miecze z gąbki, zdobienie bawełnianej nałęczki – w przerwach pomiędzy pogadankami.

            Zajęcia będą miały swój finał na dziedzińcu zamkowym, gdzie nastąpi podsumowanie zdobytych za poszczególne konkurencje punktów i wręczenie nagród. Oprócz tego każdy uczestnik otrzyma wybitą w jego obecności (dla nieco starszych własnoręcznie) pamiątkową monetę.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Organizator:

Muzeum Zagłębia w Będzinie

42-500 Będzin, ul. Świerczewskiego 15; tel. 32 2677707

e-mail: sekretariat@muzeum.bedzin.pl; www.muzeum.bedzin.pl

 

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Zamek Będzin

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Zagłębia w Będzinie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.