fbpx

Pochód Gwarkowski w Tarnowskich Górach

Data rozpoczęcia:

8 września 2024

niedziela

11:00

Data zakończenia:

8 września 2024

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Pochód Gwarkowski to widowiskowy korowód, który barwnie prezentuje historię Tarnowskich Gór. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia, mieszkańcy miasta wcielają się w postaci historyczne związane z regionalną historią.

Pochód Gwarkowski to widowiskowy korowód przemierzający malownicze ulice Tarnowskich Gór w ramach corocznego święta miasta, znanego jako „Gwarki”. To kolorowe i zróżnicowane wydarzenie, odbywające się na początku września, które skupia uwagę mieszkańców i turystów.

 

W trakcie Pochodu Gwarkowskiego mieszkańcy Tarnowskich Gór wcielają się w postaci historyczne związane z historią miasta i okolic. Od założycieli po postacie z miejscowych podań i legend, poznajemy kluczowe postaci oraz wydarzenia, które ukształtowały historię regionu. To nie tylko hołd dla zasłużonych mieszkańców i gości, ale również prezentacja wielokulturowości miasta. Pochód Gwarkowski to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Inicjatywa ta sięga roku 1957 i kontynuowana jest z pasją i zaangażowaniem do dziś.

Data rozpoczęcia:

8 września 2024

niedziela

11:00

Data zakończenia:

8 września 2024

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inscenizacja / pokaz

Lokalizacja:

Tarnowskie Góry
Początek: 5. Tarnogórski Pułk Chemiczny, ul. Opolska 36
Koniec: Plac Wolności

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Tarnogórskie Centrum Kultury

Osoba kontaktowa: Krzysztof Stręcioch

Telefon: 783 967 491

E-mail: k.strecioch@tck.net.pl

WWW: https://tck.net.pl/

Informacja o organizatorze:

Tarnogórskie Centrum Kultury to jedna z największych instytucji kulturalno-edukacyjnych prowadzonych przez Gminę Tarnowskie Góry. Zlokalizowane w centrum miasta oraz w dwóch dzielnicach. TCK pełni kluczową rolę w organizowaniu różnorodnych wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.