fbpx

Plecione sznurkiem

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Warsztaty skierowane do osób dorosłych, poświęcone sztuce makramy, czyli plecenia dekoracji ze sznurka, z zastosowaniem różnego rodzaju węzłów.

Warsztaty poświęcone będą sztuce makramy, czyli sztuce wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka.Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele. Technika ponownie zyskała popularność w latach 70. XX wieku. Obecnie wraca, staje się bardzo popularna w modzie oraz w wystroju wnętrz.

Stosując ją, można wyplatać wiele rzeczy, poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach.

 

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawowymi węzłami, splotami, dzięki czemu będą mogli wykonać własnoręcznie makramę.

Tagi:

aktywne

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Ratusz, Częstochowa al. N.M.P . 45

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Częstochowskie

Osoba kontaktowa: Agnieszka Ciuk – Koćwin

Telefon: 504-757-923

E-mail: etnografia@muzeumczestochowa.pl

WWW: http://www.muzeumczestochowa.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię. Muzeum Częstochowskie jest również największa instytucją kultury w mieście , składa się z 10 obiektów.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.