fbpx

Piknik z SAK-iem

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka w Kaliszu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, którzy coraz chętniej i coraz częściej przekazują do zbiorów biblioteki swoje rodzinne pamiątki, w lutym 2022 r. powołała SPOŁECZNE ARCHIWUM KALISZAN.

Zasoby archiwum jak w soczewce odbijają trudną i zawiłą historię Rzeczypospolitej. Składają się na nie XIX i XX-wieczne fotografie wykonane zarówno w renomowanych kaliskich atelier, jak i w czasie uroczystości rodzinnych, dokumenty urzędowe, a także prywatna korespondencja.

Jednym z celów SAK jest zabezpieczanie tych kruchych pamiątek przed zniszczeniem, tak by w przyszłości mogły z nich korzystać kolejne pokolenia badaczy lokalnej historii.

Mając świadomość, jak cenne materiały skrywają rodzinne archiwa, bibliotekarze zapraszają wszystkich domowych archiwistów na warsztaty. W programie: prezentacja multimedialna najciekawszych dokumentów przekazanych do SPOŁECZNEGO ARCHIWUM KALISZAN, spotkania ze świadkami historii (nagrania audio i wideo dla osób chcących podzielić się swoimi wspomnieniami), punkty konsultacyjne dotyczące zabezpieczania dokumentów, tworzenia drzewa genealogicznego, retuszu starych fotografii oraz kuratorskie oprowadzenie po wystawie „Rodzina z Kalisza”.

Galeria

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Biblioteka Główna
ul. Legionów 66
62-800 Kalisz

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Osoba kontaktowa: Monika Sobczak-Waliś

Telefon: 62-757-34-30

E-mail: biblio@mbp.kalisz.pl

WWW: https://www.mbp.kalisz.pl/

Informacja o organizatorze:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu od ponad stu lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Kalisza. Na swoim koncie ma setki wydarzeń popularyzujących nie tylko literaturę, ale także historię miasta oraz szeroko rozumianego regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.