fbpx

Pałac Struga

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

15 września ǀ godz. 19.00

III Festiwal Teatralny. Teatr Aftyczny: Sylwia Aftyka-Łoda i młodzież z Państwowej Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu zaprezentują dwa spektakle: Dokąd oni idą oraz olidoli81_patrzy. Zostanie w nich poruszony aspekt wolności współczesnej kobiety w odniesieniu do epoki komunizmu.

 

16 września ǀ godz. 18.00

Otwarcie Muzeum Drugiej Bitwy pod Strugą, czyli spektakularnego zwycięstwa lansjerów Legii Polsko-Włoskiej, wspierających generała Lefebvre w bitwie z Prusakami we wsi Struga stoczonej 15.05.1807 r. i opisanej przez S. Żeromskiego w Popiołach.

Otwarciu muzeum towarzyszyć będą: premiera książki K. Wieczorek i M. Utecht Wojny Napoleońskie na Śląsku. Bitwy pod Kątami Wrocławskimi i Strugą 1807; wykłady: „We Wrocławiu na ryneczku – etos polski na Dolnym Śląsku w czasach nowożytnych” – G. Jaczewski, „Początki osadnictwa słowiańskiego na Pogórzu Bolkowskim i Wałbrzyskim w świetle badań archeologicznych” – prof. K. Jaworski, „Sudecka część Dolnego Śląska w dobie państwa wczesnopiastowskiego” – dr S. Rodak, „Wczesnośredniowieczne instrumenty muzyczne (chordofony i aerofony) z Wrocławia i Opola” – K. Siejkowski. Rezerwacja miejsc.

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inne

Lokalizacja:

Pałac Struga

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Fundacja Pałac Struga, ul. Wiejska 3, 58-311 Struga, Agnieszka Chmura-Wieczorek, tel. 509 598 111, e-mail: achmura@palacstruga.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.