fbpx

"Pacowa Akademia Cultury - PAC prezentuje"

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

10:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach cyklu „Pacowa Akademia Cultury – PAC prezentuje” zapraszamy do zabytkowej kordegardy (Centrum Obsługi Turysty „Kordegarda”), jednego z obiektów dawnego zespołu parkowo-pałacowego generała Ludwika Michała hrabiego Paca w Dowspudzie.

Tego dnia w obiekcie będzie można obejrzeć dwie wystawy historyczne:
• „Dwory na Suwalszczyźnie” – plansze prezentujące wybrane dwory Suwalszczyzny z publikacji pod tym samym tytułem, autorstwa Andrzeja Matusiewicza (książka otrzymała Podlaski Laur Muzealny 2018 w kategorii „Publikacja”);
• „Życie i działalność Ludwika Michała Paca” – dodatkowo w godz. 10:30 i 14:00 tematyczne 30 min. prelekcje historyczne (Marek Sidor).
W międzyczasie będzie możliwość bliskiego spotkania z kostiumowymi postaciami: z generałem Ludwikiem Michałem hrabią Pacem i jego małżonką Karoliną (z hrabiów Małachowskich) oraz możliwość skosztowania specjalnego menu dnia (dania cukiernicze) kuchni pałacowej (Zakład Aktywności Zawodowej SOWA; dania menu w zniżkowej cenie). Będzie również możliwość obejrzenia makiety pałacu L. M. Paca i zakupu publikacji „Dwory na Suwalszczyźnie”, a o godz. 13:00 jedna z kostiumowych postaci przeprowadzi quiz historyczny z nagrodami.

Wydarzenie w cyklu:

"Pacowa Akademia Cultury - PAC prezentuje"

Inicjatywa opracowana wspólnie przez Powiat Suwalski (właściciela nieruchomości cz. XIX w. rezydencji gen. Ludwika Michała hrabiego Paca w Dowspudzie) i Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach, współpracujących na rzecz popularyzacji dziedzictwa rodu Paców na Suwalszczyźnie i poza nią ( pogranicze PL-LT). Obejmuje: wystawy, koncerty, spotkania hist.

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

10:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

16-420 Raczki, Dowspuda 9

woj. podlaskie

Organizator

Nazwa: Powiat Suwalski / Starostwo Powiatowe w Suwałkach

Osoba kontaktowa: Beata Chełmicka-Bordzio

Telefon: 87 565 92 72

E-mail: beata.bordzio@powiat.suwalski.pl

WWW: http://www.powiat.suwalski.pl/

Informacja o organizatorze:

Powiat Suwalski / Starostwo Powiatowe w Suwałkach już od 2009 roku współpracuje z samorządem Województwa Podlaskiego na rzecz wspólnej organizacji obchodów EDD w tej części województwa – na ziemi suwalskiej. Corocznie program jest dostosowywany do aktualnego hasła EDD, choć prowadzone są też cykle.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.