fbpx

Otwarte drzwi dawnej kaplicy szpitala Juliusz

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Po latach niedostępności dawna Kaplica otwiera swe podwoje. Otwarciu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy fotografii dwóch białoruskich artystów: Kateriny Kouzmitchovej i Pashy Kritchko, uczestników 19. edycji Rybnik Foto Festivalu.

Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury przejęła opiekę nad desakralizowanym obiektem dawnej Kaplicy szpitalnej pw. św. Juliusza. Budynek przez lata pozostawał niedostępny dla mieszkańców Rybnika.
Otwarcie Kaplicy podczas 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”, oznacza dla nas ponowne zaproszenie Rybniczan do obiektu, który stoi przed wyzwaniem rewitalizacji i adaptacji do nowej, kulturalnej funkcji.
Chcąc nadać wydarzeniu artystyczny charakter, zaprosiliśmy do współpracy – odbywający się od 2004 roku – Rybnik Foto Festival, który plasuje się stażem i wielkością na trzecim miejscu w Polsce pośród tego typu wydarzeń. Wysokiej jakości program tworzony przez organizatorów wydarzenia może stanowić rękojmię, że wspólnie stworzymy wyjątkową przestrzeń.

We wnętrzu Kaplicy zostaną zaprezentowane instalacje foto-video: białoruskiej artystki Kateriny Kouzmitchovej, badającej problem migracji i pojęcia granic oraz fotografa – Pashy Kritchko, który dokumentował walkę Viktara Babaryki w wyborach prezydenckich na Białorusi.

Galeria

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

ul. 3 maja
Rybnik

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury

Osoba kontaktowa: Ewa Mackiewicz

Telefon: 604097965

E-mail: palac.rzuchow@gmail.com

Informacja o organizatorze:

Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury posiada doświadczenie w rewitalizacji obiektów zabytkowych. W 2022 r. pod zarząd Fundacji przeszła dawna Kaplica, która adaptowana będzie na cele kulturalne.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.