fbpx

Otmuchów - pokoloruj swoją Małą Ojczyznę

Data rozpoczęcia:

15 września 2020

wtorek

10:00

Data zakończenia:

16 września 2020

środa

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Tym razem Wortal Otmuchowskie zabytki i osobliwości w ramach otmuchowskich EDD odwiedza przedszkolaki z miejscowego Przedszkola w jakim celu….?

Podczas dwóch dni 15 i 16 września historyk Adrian Dwornicki założyciel Wortalu odwiedzi przedszkolaki ze specjalnie dla nich zaprojektowaną kolorowanką, w której zawarto 12 najbardziej rozpoznawalnych zabytków i widoków miasta Otmuchowa. Celem spotkania jest uwidocznienie iż aspekt dziedzictwa i budzenia świadomości na tożsamość ważny jest w kształceniu już od najmłodszych lat.

W pierwszym dniu o godz. 10.00 w miejscowym przedszkolu przy ul. Wł. Jagiełły będą miały miejsce warsztaty z kolorowanką połączone z pogadanką na temat miejskich zabytków. Z kolorowanek powstanie wystawa eksponowana w przedszkolu.

Kulminacją w drugim dniu będzie spacer edukacyjny śladami miejsc, którym dzień wcześniej nadawany był kolor. Wycieczka zakończy się o godz. 12.00 w kościele parafialnym przy wystawie poświęconej freskom Karola Dankwarta.

Data rozpoczęcia:

15 września 2020

wtorek

10:00

Data zakończenia:

16 września 2020

środa

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizatorzy

Nazwa:

  • Wortal Otmuchowskie zabytki i osobliwości – Adrian Dwornicki
  • Publiczne Przedszkole nr 2 w Otmuchowie ul. Wł. Jagiełły 3

Osoba kontaktowa: Adrian Dwornicki

Telefon: 798 982 225

E-mail: otmuchow24@gmail.com

WWW: https://www.facebook.com/Otmuchowskie.zabytki.i.osobliwosci/https://otmuchow-wortal.pl/

Informacja o organizatorze:

Wortal Otmuchowskie zabytki i osobliwości powstał w 2013 roku z inicjatywy założyciela historyka Adriana Dwornickiego. Celem nadrzędnym w działaniach Wortalu jest promocja historii miasta oraz budzenie świadomości na zachowane dziedzictwo i budowanie społecznej tożsamości.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.