fbpx

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Propaganda sukcesu. Centralne Dożynki w Lesznie"

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

16:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Dnia 18 września o godzinie 16.00, odbędzie się oprowadzanie po wystawie pn. „Propaganda sukcesu. Centralne dożynki w Lesznie w 1977”, które poprowadzi Dariusz Czwojdrak, historyk i kurator wystawy.

Organizacja Centralnych Dożynek w Lesznie w 1977 roku była jednym z najważniejszych wydarzeń w powojennej historii miasta. Ówczesne władze, ale i wielu mieszkańców potraktowało je jak wyróżnienie. Uroczystości na stałe wpisały się w zbiorową pamięć leszczynian i mieszkańców regionu. Do dzisiaj wspomina się je z sentymentem.
Wystawa ma przywołać pamięć o zdarzeniach sprzed 45 lat, ukazując mechanizmy jakie politycy wykorzystywali dla zjednania sobie sympatii obywateli. W przypadku Leszna były nimi ważne dla rozwoju miasta inwestycje: budowa obwodnicy, przebudowa stadionu im. Alfreda Smoczyka, remonty ulic, odrestaurowanie Rynku, czy modernizacja placówek handlowych. Wszystko w celu podkreślenia związków łączących partię z narodem.
Na wystawie zaprezentowane zostaną archiwalne fotografie, dokumenty, pamiątki związane z organizacją Dożynek oraz relacje uczestników.

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

16:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

ul. G. Narutowicza 31, dawna synagoga, 64-100 Leszno

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Okręgowe w Lesznie

Osoba kontaktowa: Jakub Piwoński

Telefon: 65 529 61 40

E-mail: promocja@muzeum.leszno.pl

WWW: http://www.muzeum.leszno.pl/strona_PL/

Informacja o organizatorze:

Muzeum od siedemdziesięciu lat promuje historię i kulturę Leszna oraz południowo–zachodniej Wielkopolski. Popularyzuje wielokulturową przeszłość regionu, której ślady spotykamy w otaczającej nas architekturze zabytkowej i muzealiach.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.