fbpx

Opera Wrocławska

Data rozpoczęcia:

8 września 2018

sobota

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Hasło „Niepodległa dla wszystkich” znajduje corocznie odzwierciedlenie w naszym repertuarze, w którym umieszczamy dzieła polskich kompozytorów, a także w organizowanych specjalnie wydarzeniach artystycznych, jak koncert „W stronę niepodległej” czy prezentacja dzieła zdobywcy nagrody Grammy Włodka Pawlika-Kantata „Myśląc Ojczyzna”.

 

8 września ǀ godz. 14.00, 16.00

Oprowadzanie po Operze w ramach cyklu „Jej wysokość Opera”, w trakcie którego pokażemy historyczny budynek naszego teatru z niecodziennej perspektywy zaplecza scenicznego, a także historyczny kontekst urbanistyczny, który najlepiej prezentuje się na dachu. Rezerwacja miejsc.

 

9 września ǀ godz. 12.00–15.00

„Perły i Pióra” – wyprzedaż garażowa kostiumów i rekwizytów ze spektakli. W ofercie m.in. stroje z polskich oper, jak Halka czy Straszny dwór. Jest ona okazją do nabycia i zapoznania się z bliska z kostiumami operowymi oraz do rozmowy z twórcami, krawcami, garderobianymi, a więc rzemieślnikami teatralnymi, dzięki którym opera posiada niezwykły klimat i niepowtarzalny styl.

 

15 września

 Dwa cykle edukacyjne dla dzieci:

godz. 11.00–12.00

„Paczka, pointa, piruet abecadło baletu” – warsztaty, podczas których nasi tancerze pokażą najmłodszym polskie tańce narodowe oraz sami zaprezentują układy choreograficzne z naszych spektakli. Rezerwacja miejsca.

 

16 września ǀ godz. 12.00–13.00

„Koloratura i falset – od piosenki do arii” – warsztaty, na których dzieci poznają polskie pieśni patriotyczne, a  poprowadzą je soliści Opery Wrocławskiej w towarzystwie muzykolog Anny Wagner. Rezerwacja miejsca.

 

godz. 14.00, 16.00

Powtórnie zapraszamy na wydarzenie „Jej wysokość Opera”, w trakcie którego pokażemy historyczny budynek naszego teatru wraz z dachem i opowiemy o ciekawostkach związanych z pierwszą powojenną inscenizacją Halki.                       Rezerwacja miejsca.

Data rozpoczęcia:

8 września 2018

sobota

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

turniej, inne

Lokalizacja:

Opera Wrocławska

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35, 50-066 Wrocław, Maciej Czekaj-Słowikowski, tel. 71 370 89 06, e-mail: maciej.czekaj-slowikowski@opera.wroclaw.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.