fbpx

Odsłonięcie wystawy plenerowej w Parciakach

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

12:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Po sukcesie wystaw plenerowych w Jednorożcu (2017) oraz Lipie (2018) Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” zaprasza na uroczyste odsłonięcie wystawy poświęconej terenowi parafii Parciaki na Kurpiach. Na planszach znalazły się fotografie, obrazujące historię kilku okolicznych wsi w XX w. Wystawa ma charakter chronologiczno-tematyczny.

Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” zaprasza na uroczyste odsłonięcie wystawy poświęconej terenowi parafii Parciaki na Kurpiach. Na planszach znalazły się fotografie obrazujące historię kilku okolicznych wsi w XX wieku. Wystawa jest niepowtarzalną okazją, by zobaczyć niepublikowane wcześniej zdjęcia z przeszłości pozyskane od mieszkańców, kolekcjonerów, regionalistów i instytucji. Obrazują m.in. historię OSP, szkoły, parafii, wydarzenia przełomowej dla regionu I wojny światowej oraz bogate życie społeczno-religijne, a także pracę na roli. Ostatnia z tablic jest poświęcona działalności Stowarzyszenia. Dużo miejsca zajmują fotografie z okresu międzywojennego, kiedy to kurpiowskie wsie odbudowały się i rozwijały po zniszczeniach z okresu I wojny. Fotografie uzmysławiają wysiłek przodków w budowaniu codzienności i zapewnieniu godnego życia rodzinie oraz przybliżają wydarzenia i osoby sprzed lat, czyniąc je bardziej namacalnymi, zrozumiałymi.

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

12:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Parciaki 28, 06-323 Jednorożec

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”

Osoba kontaktowa: Barbara Nizielska

Telefon: 501651423

E-mail: spzj@wp.pl

WWW: http://spzj.org.pl

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie powstałe w 2007 r. Celem jest aktywizowanie i integrowanie środowiska lokalnego, budowanie świadomości obywatelskiej, promowanie gm. Jednorożec i Kurpi, wspieranie rozwoju kulturalnego i oświatowego, ochrona dziedzictwa kulturowego oraz inne działania służące rozwojowi małej ojczyzny.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.