fbpx

Od siły wody do siły mąki

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Młyn Zamoyskich z 1872 r. będący częścią zespołu pałacowo-folwarcznego z zachowaną częścią oryginalnego wyposażenia zostanie udostępniony ograniczonej ilości zwiedzających po raz drugi w swojej historii.

Budynek Młyna Zamoyskich w Kołbieli niedostępny na co dzień, dziś staje przed Państwem otworem i zaprasza do poznania tajemnic swoich wnętrz. W uznaniu wartości zabytkowych młyn został włączony do wojewódzkiej ewidencji zabytków jako element zespołu pałacowo-folwarcznego w Kołbieli. Józef Zamoyski wybudował młyn w 1872 r., który został wyłączony z użytkowania dopiero pod koniec XX wieku ze względu na upadek produkcji. Główny budynek jest murowany z cegły na cokole z kamieni polnych, podpiwniczony, dwupiętrowy. Elewację wykończono tynkiem z pominięciem detali z cegły: obramień okiennych oraz gzymsów. Poszczególne części młyna zostały podzielone na frakcje produkcyjne. I tak np., na parterze i pierwszym piętrze zachowane zostały maszyny przeznaczone do mielenia mąki oraz kaszarni. Przejęcie obiektu przez nowego właściciela nastąpiło na początku 2022 roku. W czasie 31 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Młyn Zamoyskich zostanie udostępniony zwiedzającym po raz drugi w swojej historii. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji miejsc. Więcej informacji ukaże się na na stronie Młyn hrabiego Zamoyskiego na FB https://www.facebook.com/profile.php?id=100086218893947

Zapraszamy 16 i 17 września.

Wydarzenie w cyklu:

Folwark hrabiego Zamoyskiego jako wzór gospodarstwa XIX w.

Młyn Zamoyskich z 1872r. będący częścią zespołu pałacowo-folwarcznego z zachowaną częścią oryginalnego wyposażenia zostanie udostępniony ograniczonej ilości zwiedzających po raz pierwszy w swojej historii.

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

gawęda / opowieść

Lokalizacja:

Młyn hrabiego Zamoyskiego w Kołbieli ul. 1 maja 9 05-340 Kołbiel
wjazd pomiędzy sklepem wielobranżowym „Na górce” a stacją paliw PKN Orlen

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Alexander Sirotin

Osoba kontaktowa: Alexander Sirotin

Telefon: 608313133

E-mail: mlynzamoyskiego@gmail.com

Informacja o organizatorze:

właściciel obiektu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.