fbpx

Ochrona muzealiów - prelekcja Ľubicy Mezerovej

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

17:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Połączeni dziedzictwem” – tegoroczne hasło Europejskich Dni Dziedzictwa skłania do refleksji, iż wspólne doświadczenia i podobny charakter działalności może być płaszczyzną do integracji przekraczającej granice państwowe.

Przykładem jest współpraca instytucji kultury w obszarze przygranicznym. Nie do przecenienia staje się swobodna wymiana myśli i wiedzy pomiędzy instytucjami, np. muzeami zajmującymi się ochroną materialnego i niematerialnego dziedzictwa.

Dlatego w sobotę 17 września 2022 r. w Centrum Tradycji Tkackich (przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku) odbędzie się prelekcja Pani Ľubicy Mezerovej – dyrektorki czeskiego Muzeum Miejskiego w Krnovie pn. „Ochrona muzealiów”.

Otwarty wykład, który rozpocznie się o godz. 17:00, przybliży polskim miłośnikom zabytków, jak wygląda proces konserwacji i renowacji muzealiów w regionalnym muzeum w czeskim Krnovie.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad. Przekraczamy granice.

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

17:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Lokalizacja:

Centrum Tradycji Tkackich
ul. Królowej Jadwigi 23
w Prudniku

woj. opolskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Muzeum Ziemi Prudnickiej
  • Městské muzeum v Krnově
  • Prudnicki Ośrodek Kultury

Osoba kontaktowa: Marcin Husak

Telefon: 774068060

E-mail: biuro@muzeumprudnik.pl

WWW: http://muzeumprudnik.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Ziemi Prudnickiej – instytucja kultury Gminy Prudnik powstała w 1959 r. Siedzibą główną Muzeum są baszty obronne z XV w. oraz budynki przylegające do średniowiecznych murów miejskich. Od 2010 r. działa także Centrum Tradycji Tkackich – oddział Muzeum.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.