fbpx

"Oblicza Lublina" - wystawa fotografii Janusza Maruszaka

Data rozpoczęcia:

6 września 2019

piątek

10:00

Data zakończenia:

30 września 2019

poniedziałek

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wystawa prezentuje 30 fotografii ukazujących architekturę miasta od najstarszych budowli po najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne. Wiodącym celem wystawy jest pokazanie zmian zachodzących w procesie urbanizacji miasta.

Wystawa przeznaczona jest dla każdego, komu bliskie jest miasto Lublin. Prezentuje fotografie budynków miasta, które przeżyło zmiany od odzyskania przez Polskę niepodległości po dzień dzisiejszy (budynki, które pozostały po dawnych zakładach przemysłowych w Lublinie mających wpływ na rozwój gospodarczy Polski w okresie międzywojennym takie jak Lubelska Wytwórnia Samolotów, drożdżownia, garbarnia i elektrownia miejska itp.).

 

Autor wystawy Janusz Maruszak – rodowity mieszkaniec Lublina, pasjonat sztuki fotograficznej, członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego od wielu lat współpracuje z naszą biblioteką. Zakochany w swoim mieście, które uwiecznia na swoich fotografiach. Zdobył I miejsce w polskiej edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego dla amatorów „Lubelskie i Musterland w obiektywie” za fotografię pt. „Lublin- ludzie i zdarzenia”. Autor wielu wystaw prezentowanych w MBP m.in. „Lublin z przeszłości dalekiej i bliskiej”, „Zabytki kultury technicznej Lublina”.

Data rozpoczęcia:

6 września 2019

piątek

10:00

Data zakończenia:

30 września 2019

poniedziałek

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

20-501 Lublin, ul. Nadbystrzycka 85

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Filia nr 28 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Osoba kontaktowa: Iwona Rogala

Telefon: 81 525 86 44

E-mail: iwona.rogala@mbp.lublin.pl

Informacja o organizatorze:

Filia nr 28 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie jest jedną z 40 filii działających na terenie miasta. Oprócz wypożyczania książek filia zajmuje się działalnością kulturalno-oświatową, organizując m. in. lekcje biblioteczne, warsztaty, wystawy.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.