fbpx

Noc Kultury

Data rozpoczęcia:

17 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wystawy, pokazy, koncerty, czy zwiedzanie zabytkowych kościołów – to niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników „Nocy Kultury”. Na wydarzenia literackie, teatralne, artystyczne, muzyczne  i taneczne w najstarszym polskim mieście zapraszamy w sobotę, 17 września, od 18.00 do 24.00. Patronat nad przedsięwzięciem objął Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza.

Program tegorocznej edycji imprezy jest bogaty i z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Na miłośników książek czeka wieczór literacki w kaliskim CKiS. Zabytkowy San z przewodnikiem będzie woził pasażerów do instytucji kultury. W Bibliotece Głównej przy Legionów będzie można obejrzeć wystawę starodruków. Nie zabraknie muzyki wykonywanej na żywo – wystapią m.in. Accorinet Klezmer Band. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w nocnym spacerze po parku i zobaczyć paradę zabytkowych pojazdów historycznych. Na plenerowej scenie teatru odbędzie się sceniczne czytanie dramatu Wojciecha Bogusławskiego. To oczywiście tylko niektóre atrakcje przewidziane w ramach „Nocy Kultury”.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa,pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.

 

Szczegóły na stronie urzędu Miasta: http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/zapraszamy-na-noc-kultury

Data rozpoczęcia:

17 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizator

Nazwa: Urząd Miasta Kalisza, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.