fbpx

"Niezwykły herbarz Koyenów – toruński wehikuł czasu”

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie! Herby toruńskiej rodziny Koyenów przeniosą nas do Torunia sprzed stuleci. Pozwolą poznać losy zamożnych torunian i na nowo połączą nas z przeszłością naszego miasta. Spojrzymy na historię z nowej perspektywy!

Błaźni, jednorożce, psy i koguty czekają na gości w „Genealogii Koyenów” – bogato ilustrowanej księdze z ręcznie malowanymi i złoconymi herbami zamożnych torunian. Na wystawie obok herbarza rodziny Koyenów prezentowane będą dokumenty z zasobu Archiwum dotyczące członków toruńskiej elity miejskiej – listy dobrego urodzenia, wpisy w księgach metrykalnych, ławniczych, kiery, testamenty, a także genealogie rodzin. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna, przedstawiająca fantazyjne w formie i barwne herby z „Genealogii” wraz z komentarzem historycznym.

 

Ekspozycja będzie doskonałą okazją do podzielenia się z odwiedzającymi zachwytem nad naszym wspólnym dziedzictwem – niezwykłymi, unikatowymi, pięknymi i ciekawymi świadectwami przeszłości, przechowywanymi i chronionymi w Archiwum Państwowym w Toruniu.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Plac Rapackiego 4, 87-100 Toruń

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Archiwum Państwowe w Toruniu

Osoba kontaktowa: Michalina Duda

Telefon: 56 622 47 54

E-mail: mduda@torun.ap.gov.pl

WWW: https://torun.ap.gov.pl/

Informacja o organizatorze:

Archiwum Państwowe w Toruniu należy do sieci archiwów państwowych. Naszymi zadaniami są: gromadzenie, ewidencjonowanie, przechowywanie, zabezpieczenie oraz udostępnianie dokumentacji wieczystego przechowywania. Udostępnianie odbywa się m.in. przez organizację imprez o charakterze edukacyjnym.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.