fbpx

Niedziela w skansenie na stulecie Niepodległej

Data rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Dnia 16 września w godzinach 10:00-20:00 Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w ramach EDD serdecznie zaprasza na imprezę plenerową przybliżającą tradycję i obrzędowość północnego Mazowsza, grę terenową oraz wystawę.

Niedziela w skansenie – we wnętrzach 10 chałup włościańskich i dwóch dworów ziemiańskich prezentowana będzie wystawa Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych. W poszczególnych obiektach zaaranżowane zostaną codzienne zajęcia wiejskie związane z domem i gospodarstwem. Wystawę wzbogacą inscenizacje wiejskich zajęć codziennych, rzemiosła i ludowego rękodzielnictwa. Zwiedzający będą mogli spróbować świeżo ubitego masła z wiejskim chlebem i wykonać bibułkowe kwiaty, które niegdyś rozweselały ponure wnętrza izb.

Ku Niepodległej to gra terenowa, w której ochotnicy spróbują odnaleźć na terenie Skansenu symbole i przedmioty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Droga do Niepodległości – obrazy ze starej kliszy to wystawa przygotowana przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc, dzięki której będzie można dowiedzieć się, jak mieszkańcy Sierpca i okolicznych miejscowości świętowali powrót Polski na mapę Europy i jak wydarzenie to wpłynęło na życie mieszkańców miasta.

Data rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.