fbpx

Nieboczowski Piknik Drezynowy

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

11:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Czy do Nowych Nieboczów można dojechać pociągiem?… Naszym zdaniem jest to możliwe. Linia kolejowa jest przejezdna aż do Raciborza, gdzie łączy się z siecią kolejową. Aby jednak myśleć o regularnym ruchu, bez inwestycji się nie obejdzie. Czy jest na to szansa?… Czas pokaże.

Kiedy pociągi towarowe przemierzały przebiegającą przez dzisiejsze Nieboczowy linię kolejową, wieś o tej nazwie znajdowała się w zupełnie innym miejscu. Pociągi zniknęły, zanim powstały pierwsze domy Nowych Nieboczów, a linia miała zostać zlikwidowana, jednak przetrwała do dnia dzisiejszego pod opieką Towarzystwa Entuzjastów Kolei, a od planowanej likwidacji odstąpiono.

Towarzystwo Entuzjastów Kolei za zgodą PKP PLK stara się utrzymywać w przejezdności takie zapomniane linie kolejowe. Czasami na torze można spotkać pojazdy TEK-u służące do tych zadań, można wtedy, o ile jest wolne miejsce, pomóc w pracach w terenie, a jednocześnie skorzystać z unikalnej przejażdżki po drodze żelaznej, gdzie nie ma możliwości poruszania się innym pojazdem; takie przejażdżki zapewniamy również wszystkim zainteresowanym w ramach różnych pikników drezynowych. Jednakże tego rodzaju turystyka nie jest celem samym w sobie, to raczej sposób na dotrwanie do lepszych czasów, które, jak wierzymy, jeszcze dla tych linii nadejdą.

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

11:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

przejazd kolejowy ul. Wendelbergera (Kolejowa), Nieboczowy

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Towarzystwo Entuzjastów Kolei

Osoba kontaktowa: Jan Psota

Telefon: 885666643

E-mail: tek@wb.pl

WWW: http://tek.wb.pl

Informacja o organizatorze:

Towarzystwo Entuzjastów Kolei jest organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz ogółu społeczności, szczególnie w zakresie ciągłej poprawy dostępności i jakości transportu zbiorowego oraz ochrony zabytków dziedzictwa kolejowego na terenie swojej działalności.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.