fbpx

Nie żal i umierać. Mieszkańcy Ziemi Kozielskiej w walce o Niepodległość Polski

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W sobotę 15 września Muzeum Ziemi Kozielskiej otworzy wystawę czasową „Nie żal i umierać. Mieszkańcy Ziemi Kozielskiej w walce o Niepodległość Polski”.

Od początku swego funkcjonowania Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu w organizacji w miarę swoich skromnych, póki co, możliwości, włącza się w przypadające co roku we wrześniu Europejskie Dni Dziedzictwa.

Otwarcie wystawy nastąpi w piątek 14 września 2018 r. o godz. 18.00, a przez całą sobotę 15 września czyli od godz. 10.00 do 18.00 zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież do odwiedzania kozielskiej Baszty, gdzie o każdej pełnej godzinie rozpoczynać się będą kolejne wydarzenia towarzyszące wystawie, takie jak: szybki konkurs plastyczny, spotkanie z żołnierzem, który walczył o niepodległość, gra logiczna związana z wystawą oraz projekcja filmu dokumentalnego.

Tytuł wystawy – „Nie żal i umierać” – pochodzi z jednego z najpiękniejszych wierszy patriotycznych jakie kiedykolwiek napisano w naszym kraju, a mianowicie z „Hymnu do Miłości Ojczyzny” biskupa Ignacego Krasickiego. Wiersz napisany w dobie rozbiorów, czyli ponad 200 lat temu, wciąż jest aktualny i wzrusza swoją prostotą, a jednocześnie wyczerpującym temat przesłaniem.

 

Organizator:

Muzeum Ziemi Kozielskiejw Kędzierzynie-Koźlu

47-200 Kędzierzyn-Koźle, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5

tel. 77 4823686, www.muzeumkozle.pl

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.