fbpx

Nasza, niepodległa, łęczycka – gra terenowa

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

10.00 Muzeum w Łęczycy oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy, pragnąc oddać hołd członkom POW, harcerzom oraz zwykłym obywatelom miasta biorącym udział w akcji rozbrajania Niemców 11 listopada 1918 r., organizują grę terenową śladem tamtych wydarzeń. Chcemy, aby uczestnicy, którzy historii uczyli się tylko z czarno-białych fotografii, mogli jej dotknąć.

Akcja rozbrajania Niemców w 1918 r. jest historią Straży Bezpieczeństwa Publicznego – organizatorki akcji, historią lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej, rodzącego się w mieście harcerstwa (skautingu), zwykłych mieszkańców, którzy w obliczu historycznych wydarzeń nie zawiedli. Scenariusz gry powstał na podstawie wspomnień mieszkańców miasta biorących udział w tej akcji. Turyści będą mogli prześledzić to łęczyckie wydarzenie, biorąc aktywny udział w jego rekonstrukcji.

Zbiórka „oddziałów” odbędzie się na boisku sportowym.

Uczestnicy otrzymają mapy z marszrutą, zgodnie z którą będą się tego dnia poruszać. W trakcie biegu w historycznych miejscach Łęczycy czekać na nich będą pytania dotyczące wydarzeń listopadowych 1918 r., zaszyfrowane wiadomości, zagadki logiczne, zadania sprawnościowe z wykorzystaniem replik uzbrojenia.

Więcej informacji na stronie: www.muzeumleczyca.pl

Organizator:
Muzeum w Łęczycy
ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca
tel. 24 721 25 43
info@muzeumleczyca.pl
www.muzeumleczyca.pl

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer, inne

Lokalizacja:

Organizator

Nazwa: Muzeum w Łęczycy

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.