fbpx

Najdłuższa Kolorowanka w Opolu – Guinness World Records

Data rozpoczęcia:

24 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy Wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności w dniu 24 września 2017 roku do Centrum Wystawienniczo Kongresowego w Opolu przy ulicy Wrocławskiej 158 w Opolu na pierwszą w Opolu próbę bicia rekordu Guinnessa na najdłuższą kolorowankę. Celem naszym jest ustanowienie rekordu ale także zabawa podczas kolorowania 800 metrowej kolorowanki, wspólne spędzenie wolnego czasu przez całe rodziny. Bela papieru ważąca ponad 100 kg o szerokość 56 cm zostanie pokryta przez wolontariuszy rysunkami, które podczas finału 24 września w CWK zostaną przez uczestników pokolorowane. Motywami będą m.in. krajobrazy Opola, herb miasta Opola dawniej i dziś, znane obiekty takie jak Wieża Piastowska, elementy folkloru, kwiaty, zwierzęta również te które oglądać można w naszym Opolskim ZOO, rysunki zachęcające do aktywnego spędzania wolnego czasu i tort, bo jak świętować 800 lat Opola bez tortu? Długość kolorowanki nawiązuje do obchodzonego w tym roku jubileuszu 800–lecia Miasta Opola.

Najdłuższa Kolorowanka to nie tylko zabawa i bicie rekordu, to także edukacja ponieważ zaplanowaliśmy pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz konkurs dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej pn „Bezpieczna droga do szkoły”. W CWK zostanie ustawiona scena, na której będą odbywały się przeróżne pokazy i występy. W CWK zaprezentują się także przedszkolaki, ponieważ dla nich przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą będzie zorganizowanie w 2018 roku przez Fundację EXCALIBUR najwspanialszego Dnia Dziecka. Najdłuższa kolorowanka to wspaniała okazja by podczas wspólnych działań dzieci, młodzieży i osób starszych budować mosty międzypokoleniowe, to także okazja by zacierać różnice pomiędzy tymi bardziej czy mniej sprawnymi. Wspólna zabawa, udział w licznych konkursach z nagrodami które będą towarzyszyły kolorowaniu, czy po prostu kolorowanie pozwoli nam wszystkim być bliżej siebie i spojrzeć na siebie życzliwszym okiem. Atrakcyjna oferta wydarzeń towarzyszących Najdłuższej Kolorowance z całą pewnością pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. 

Wydarzenie jest adresowane dla wszystkich niezależnie od wieku. Wstęp jest wolny od wszelkich opłat, nie będziemy prowadzili aukcji, licytacji ani innych działań mających na celu pozyskanie funduszy. Zapraszamy! Uwaga, poszukujemy wolontariuszy:

– posiadających umiejętność rysowania do tworzenia szkiców na kolorowance

– chętnych do pomocy podczas organizacji wydarzenia.

Wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 661 085 756 lub mail na adres: kolorowanka@fundacjaexcalibur.pl

 

Organizator:

Fundacja EXCALIBUR

45-359 Opole, ul. Plebiscytowa 21/9, tel.: 661 085756, e-mail: biuro@fundacjaexcalibur.pl
www.fundacjaexcalibur.pl

Data rozpoczęcia:

24 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty, konkurs, koncert, inne

Lokalizacja:

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Fundacja EXCALIBUR

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.