fbpx

Na własne oczy - odkryj przeszłość - zwiedzanie inowrocławskiego Ratusza

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy do zwiedzania jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w Inowrocławiu, ratusza miejskiego, siedziby Prezydenta Miasta Inowrocławia i Rady Miejskiej.

Obiekt kryje wiele ciekawostek i tajemnic, na co dzień odwiedzany przez interesantów, tym razem zostanie zaprezentowany w nowej odsłonie. Budynek został zaprojektowany w stylu neogotyckim przez budowniczych z firmy Knoch und Kallmayer z Halle. Gmach, licowany czerwoną cegłą klinkierową, był wzorowany na Zamku Średnim w Malborku. Jego budowa trwała 15 miesięcy. 24 października 1908 roku odbyły się uroczystości związane z otwarciem obiektu, w którym swoją siedzibę miał ówczesny landrat.

 

Dla zwiedzających zostaną udostępnione m.in. sala kominkowa, sesyjna (ozdobiona proporcem z herbem miasta, sgraffitami Mariana Kokoszyńskiego i galerią honorowych obywateli miasta Inowrocławia). Będziemy też gościć w  gabinecie Prezydenta. Uczestnicy poznają historię budynku oraz z bliska zobaczą insygnia władzy samorządowej w postaci łańcucha ceremonialnego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie miniwystawa poświęcona pierwszemu prezydentowi miasta dr. Józefowi Krzymińskiemu oraz wybranym radnym działającym w czasach odradzania się polskiej państwowości. Dla odważnych przewidziano wejście na wieżę ratuszową.

 

Na zwiedzanie zapraszamy 14 września. Początek  o godz. 11.00 i o godz. 12.30 – wymagana rezerwacja pod numerem telefonu 52 356 77 01 lub osobiście w Czytelni Regionalnej Biblioteki.

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Urząd Miasta Inowrocławia
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław

woj. kujawsko-pomorskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Miasto Inowrocław
  • Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

Osoba kontaktowa: Aleksandra Nowak

Telefon: 52 356 77 01

E-mail: regionalna@bmino.pl

WWW: https://www.jan-kasprowicz.bmino.pl

Informacja o organizatorze:

Inowrocław jest samodzielną jednostką samorządu terytorialnego posiadającą osobowość prawną, powołaną do organizacji życia publicznego na swoim terytorium.

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza jest samorządową instytucją kultury.