fbpx

Na jaskółczy ogon. Wspólnie na rzecz drewnianego dziedzictwa i historycznego krajobrazu Tykocina.

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Prezentacja dokumentacji inwentaryzacyjnej zabytkowych domów drewnianych zrealizowanej przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, wycieczka po Tykocinie Szlakiem Architektury Drewnianej i spotkania z właścicielami domów.

W sobotę 17 września o godz. 11.00 na Placu Czarnieckiego odbędzie prezentacja wystawy dokumentacji inwentaryzacyjnej dwu zabytkowych tykocińskich domów drewnianych, zrealizowanej przez studentów z Pracowni Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej podczas praktyk wakacyjnych.
Wprowadzenie inauguracyjne do wydarzenia wygłoszą: Maria Markiewicz z Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast oraz dr inż. Aleksander Owerczuk, architekt i pracownik naukowy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. W godz. 11.45 do godz. 14.00 odbędzie się wycieczka po Tykocinie szlakiem architektury drewnianej, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić wnętrza zabytkowych domów i spotkać się z ich właścicielami. Przewodnikami i komentatorami podczas wycieczki będą dr Aleksander Owerczuk i Maria Markiewicz, którzy zwrócą uwagę na walory tykocińskiej zabudowy i krajobrazu historycznego.

Partnerzy

Pracownia Konserwacji Architektury Wydział Architektury Politechnika Białostocka

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Tykocin 16-080 Plac Czarnieckiego 10

woj. podlaskie

Organizator

Nazwa: Centrum Badań nad Historia i Kulturą Małych Miast

Osoba kontaktowa: Maria Markiewicz

Telefon: 505029309

E-mail: pedziwiatr@wp.pl

WWW: https:// www. placczanieckiego10.net

Informacja o organizatorze:

Fundacja Centrum Badań nad Historia i Kulturą Małych Miast działa w Tykocinie od 2011 roku, posiada siedzibę w zabytkowym drewnianym domu przy Placu Czarnieckiego 10 Tykocinie. Zajmuje się problemami promocji, dokumentacji i ochrony budownictwa drewnianego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.