fbpx

„Na historycznym szlaku. Przejazdem przez średniowieczne Bielsko”.

Data rozpoczęcia:

7 września 2024

sobota

12:00

Data zakończenia:

7 września 2024

sobota

14:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Chcesz się przemieścić w czasie i przestrzeni i przemierzyć średniowieczny szlak? Weź udział w wycieczce, w której archeolodzy opowiedzą, jak wjeżdżano do Bielska i wyjeżdżano z niego oraz jak wyglądało to miasto w czasach średniowiecznych.

Punktem wyjścia wycieczki będzie most na Białej – dawna granica Królestwa Czeskiego, do którego w średniowieczu należało Bielsko. Następnie uczestnicy udadzą się w kierunku dolnej bramy miejskiej, której relikty architektoniczne znajdują się w obecnej wieży Zamku Książąt Sułkowskich. W tym właśnie miejscu wjeżdżano od strony Krakowa do miasta Bielska, kierując się następnie w stronę rynku – serca gospodarczego miasta.

 

Zwiedzanie przestrzeni rynkowej będzie okazją do zapoznania się z układem miasta średniowiecznego i warunkami życia jego mieszkańców. Następnie uczestnicy wycieczki przemieszczą się w kierunku górnej bramy miejskiej – wyjazdowej w kierunku Skoczowa i Cieszyna, by w końcu dotrzeć na teren górnego przedmieścia Bielska. Tam zapoznają się z historią tego obszaru i jego znaczeniem dla rozwoju miasta. Wycieczkę poprowadzą archeolodzy z Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej – Bożena i Bogusław Chorąży.

Data rozpoczęcia:

7 września 2024

sobota

12:00

Data zakończenia:

7 września 2024

sobota

14:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Most na rzece Białej. Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada 10

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Osoba kontaktowa: Natalia Dymanus

Telefon: 508358823

E-mail: natalia.dymanus@muzeum.bielsko.pl

WWW: https://muzeum.bielsko.pl/index.php/pl/strona_glowna

Informacja o organizatorze:

Zamek Książąt Sułkowskich, Stara Fabryka, Dom Tkacza i Fałatówka – cztery miejsca tworzące Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.