fbpx

Muzyka - dziedzictwo, które łączy

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Filharmonia Sudecka zaprasza na wystawę przestawiającą najciekawsze wątki z historii muzycznej Wałbrzycha oraz otwiera przed zwiedzającymi swoje wnętrza na co dzień niedostępne dla publiczności.

Filharmonia istnieje w Wałbrzychu od 1978 r. jednak dziedzictwo muzyczne miasta ma znacznie dłuższą historię, sięgającą czasów niemieckiego Waldenburga. Odnajdujemy w nim między innymi Wałbrzyską Orkiestrę Górniczą (Waldenburger Bergkapelle), której początki sięgają XVIII w., twórczość takich kompozytorów jak: Robert Radecke czy Bolko von Hochberg oraz wydarzenia muzyczne, które ściągnęły do Wałbrzycha słynnych artystów, takich jak dyrygent Siegfried Wagner (syn Richarda Wagnera). O tej muzycznej historii miasta opowie wystawa połączona z prezentacją multimedialną, która w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zostanie wyeksponowana w przestrzeni Filharmonii Sudeckiej. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie też możliwość zwiedzenia samej filharmonii i zobaczenia jej nie tylko z perspektywy widza.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, zwiedzanie

Lokalizacja:

Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu
ul. Słowackiego 4, 58-300 Wałbrzych

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu

Osoba kontaktowa: Piotr Jonek

Telefon: 601-746-631

E-mail: p_jonek@filharmonia-sudecka.pl

WWW: http://filharmonia-sudecka.pl/

Informacja o organizatorze:

Filharmonia Sudecka (pierwsza nazwa Filharmonia Wałbrzyska) powstała w roku 1978 z inicjatywy lokalnych władz i środowiska muzycznego. W ciągu ponad 40 – letniej działalności, wypracowała bardzo szeroki repertuar w oparciu o muzyczne tradycje polskie a także czeskie i niemieckie.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.