fbpx

Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna"

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

Data zakończenia:

18 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

10.09. godz. 12.00

„Gerhart Hauptmann i światy plastyczne” otwarcie polsko-niemieckiego pleneru artystycznego.  

Chcemy przybliżyć postać pisarza śląskiego Gerharta Hauptmanna realizując wraz z partnerami niemieckimi (Burg Beeskow, Muzeum Hauptmanna w Erkner, Muzeum Kleista we Frankfurcie nad Odrą) plener artystyczny, w którym twórcy będą czerpać inspiracje z jego miejsca życia i twórczości, tworząc następnie na Dolnym Śląsku i Brandenburgii prace, które będą prezentowane w listopadzie podczas wystawy z okazji urodzin pisarza. Podczas otwarcia pleneru odbędą się wykłady na temat jego życia i twórczości oraz zamiłowania do sztuki. 

17.09. godz. 16.00

„Nokturny Wrocławskie” otwarcie wystawy fotograficznej Barbary Górniak.

Wystawa prezentuje w wyjątkowy sposób stolicę Dolnego Śląska, która w tym roku nosi również tytuł „Europejskiej Stolicy Kultury”. Otwarciu wystawy będzie towarzyszyła prelekcja „Opowieść o Wrocławiu, gdzie duch spotyka się z przestrzenią”.

18.09. godz. 15.00

 „JOHANNA” – premiera spektaklu Krystyny Chołoniewskiej.

Przesiedlona w 1946 r. Hela znajduje w Jagniątkowie lalkę i czas na scenie zaczyna się cofać. Spektakl Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi (www.teatrmalemi.pl) dla widzów od 11 roku życia. Projekt Fundacji Flap People dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, w ramach Dolnośląskiego Programu Wsparcia ESK 2016. Obowiązuje rezerwacja: kontakt@muzeum-dgh.pl.

 

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

Data zakończenia:

18 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

turniej, koncert

Lokalizacja:

Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze-Jagniątkowie, ul. Michałowicka 32, 58-570 Jelenia Góra, Julita Izabela Zaprucka, tel. 75 7556395, e-mail: kontakt@muzeum-dgh.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.