fbpx

Mural na 100-lecie Powstań Śląskich

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W roku 2019 przypada setna rocznica wybuch pierwszego z trzech Powstań. Rocznicę tą pragniemy upamiętnić poprzez działania edukacyjne skierowane głównie do młodzieży, spacer historyczny oraz stworzenie muralu powstańczego.

Powstania śląskie stanowią jedne z najważniejszych wydarzeń wpływających na powojenną historię Niepodległej. Rozstrzygnięcia plebiscytowe i podział spornego terenu po I wojnie światowej w praktyce były efektem złożonego procesu historycznego. Dla Polski rezultat trzech lat walk i kampanii plebiscytowej był olbrzymim sukcesem politycznym i historycznym zwycięstwem. Uzyskanie Górnego Śląska było dla rozwoju II RP ogromnie ważne. W roku 2019 przypada setna rocznica wybuch pierwszego z trzech Powstań. Rocznicę tą pragniemy upamiętnić poprzez działania edukacyjne skierowane głównie do młodzieży, spacer historyczny oraz stworzenie muralu powstańczego. Celem projektu jest wspieranie inicjatyw oddolnych, a także inspirowanie do wspólnych działań mieszkańców i wolontariuszy. Projekt ma charakter międzypokoleniowy, jest budowany z otwartością na bogactwo kontekstów lokalnych. Zakłada on współpracę partnerską organizacji pozarządowej, szkoły średniej oraz muzeum na terenie Rudy Śląskiej.

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inne

Lokalizacja:

Osiedle Mickiewicza znajduje się w Rudzie Śląskiej, w centralnej części dzielnicy Ruda. Od strony północnej graniczy z torami kolejowymi. Od wschodu osiedle graniczy z pozostałościami po Puszczy Kokotek, Od zachodu z centrum dzielnicy, a od południa z osiedlem Ruda Południowa.

woj. śląskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Fundacja Wspólnota Wielopokoleniowa
  • ZSO nr 1 im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej
  • Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej

Osoba kontaktowa: Sławomir Nawrot

Telefon: 691947295

E-mail: slawomir.nawrot@gmail.com

WWW: http://wielopokoleniowa.pl

Informacja o organizatorze:

Fundacja WSPÓLNOTA WIELOPOKOLENIOWA jest Organizacją Obywatelską ustanowioną w czerwcu 2014 roku w celu zwiększenia zaangażowania obywateli, grup i inicjatyw oddolnych w życie publiczne.
Naszą Misję realizujemy między innymi poprzez pobudzanie społecznej aktywności obywateli.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.