fbpx

Mozaika wydarzeń - gra miejska

Data rozpoczęcia:

13 września 2019

piątek

10:00

Data zakończenia:

13 września 2019

piątek

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Gra wykorzystuje przestrzeń miejską jako element rozgrywki. Adresowana jest do młodzieży i ich opiekunów – uczestników grupowych. Gracze podzieleni na Drużyny mają za zadanie odszukać określone Punkty Gry w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie.

Poprzez rozmaite zadania i wyznaczone Punkty uczestnicy zwiedzą centrum Rzeszowa, odwiedzą wybrane miejsca, poznają bliżej sylwetki osób, które angażowały się w proces budowania i utrwalania państwowości oraz architekturę funkcjonalną, powstałą w okresie II RP. Będzie to swego rodzaju mozaika złożona z tradycji naszego regionu z charakterystycznymi strojami ludowymi, z postaci i organizacji, które zaczęły tworzyć lokalne władze oraz tych, którzy walczyli o zachowanie naszej tradycji i kultury, jak również wybranych zabytków okresu II RP. Gracze, poprzez wykonane zadania, ułożą krótką historię, obrazującą wkład Polaków w odbudowę naszej tożsamości i państwowości na szczeblu lokalnym.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

13 września 2019

piątek

10:00

Data zakończenia:

13 września 2019

piątek

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

woj. podkarpackie

Organizator

Nazwa: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Osoba kontaktowa: Agnieszka Dworak

Telefon: 17 8669456

E-mail: oddzial@wimbp.rzeszow.pl

WWW: http://www.wimbp.rzeszow.pl/

Informacja o organizatorze:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży to największa biblioteka w Rzeszowie, gromadząca literaturę dla dzieci i młodzieży. Księgozbiór jest wzbogacany również o publikacje dotyczące pedagogiki, wychowania w rodzinie i psychologii.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.