fbpx

Moja droga - wyruszyłem z Krośniewic...

Data rozpoczęcia:

11 września 2020

piątek

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Na obchody związane z 50. rocznicą śmierci gen. Władysława Andersa złoży się kilka wydarzeń o różnym charakterze. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie!

11 września / piątek

11.00 Główne obchody związane z 50. rocznicą śmierci gen. Władysława Andersa:

W programie: odsłonięcie muralu (Hala Sportowa, ul. Łęczycka 19a, Krośniewice), przejazd do„Andersówki” – miejsca urodzenia Generała (Błonie 9, 99-340 Krośniewice), gdzie odbędzie się złożenie kwiatów i posadzenie Dębu Pamięci. Następnie, w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza święta w intencji Generała i jego żołnierzy. Obchody zakończą uroczystości przy pomniku na skwerze miejskim w Krośniewicach, gdzie wręczone zostaną nagrody w konkursie na przypinkę okolicznościową, prezentację multimedialną pn. „Moja droga – wyruszyłem z Krośniewic…” i w konkursie plastycznym ogłoszonym w lipcu na www.krosniewice.net.

 

12 września /sobota 

10.00 Rajd rowerowy śladami gen. Władysława Andersa z paramilitarnymi zadaniami dla uczestników. Start: „Andersówka”. Trasa będzie obejmowała miejsca upamiętniające postać Generała na terenie gminy Krośniewice.

 

13 września / niedziela

14.00 „Z Misiem Wojtkiem na „ty” – wydarzenie dedykowane najmłodszym odbiorcom, poświęcone najbardziej nietypowemu żołnierzowi armii Andersa, niedźwiedziowi brunatnemu, który przeszedł szlak wojenny wraz z polskimi oddziałami. Przygotowane atrakcje pozwolą dzieciom na zdobycie wiedzy poprzez dobrą zabawę.

 

Partnerzy: Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Miejski w Krośniewicach, Muzeum J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach

Wydarzenie w cyklu:

Moja droga - wyruszyłem z Krośniewic...

„Moja droga – wyruszyłem z Krośniewic…” to nazwa wydarzeń upamiętniających postać gen. Władysława Andersa, znakomitego dowódcy, zwycięzcy bitwy o Monte Cassino i krośniewiczanina z pochodzenia, w roku 50. rocznicy Jego śmierci. Ze względu na pandemię, zaplanowane na maj obchody przełożono na termin powakacyjny, 11-13 września 2020 r.

Data rozpoczęcia:

11 września 2020

piątek

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, konkurs, inne, zajęcia edukacyjne

Lokalizacja:

Świetlica Osiedlowa „Andersówka” (Błonie 9, 99-340 Krośniewice) – miejsce urodzenia gen. Władysława Andersa oraz inne miejsca związane z Generałem na terenie Krośniewic i okolicznych miejscowości

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach

Osoba kontaktowa: Justyna Szadkowska

Telefon: 242523792

E-mail: gcksir@krosniewice.net

WWW: http://krosniewice.net/

Informacja o organizatorze:

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zajmuje się animowaniem czasu wolnego mieszkańców poprzez ofertę zajęć kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Ważnym zadaniem instytucji jest edukacja – historyczna, kulturalna, artystyczna, zdrowotna.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.