fbpx

"Moja droga Orszulo..." - Treny Jana Kochanowskiego jako dzieło literatury funeralnej.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie w dniu 12 września 2020 roku o godz. 10.00 i 14.00.

12 września

Muzeum Jana Kochanowskiego mieści się w klasycystycznym XIX-wiecznym dworze książąt Jabłonowskich. Jest jedyną w Polsce i na świecie placówką muzealną poświęconą Janowi Kochanowskiemu, wybitnemu poecie, niezwykłej osobowości i wielkiej indywidualności epoki renesansu. Do najcenniejszych zbiorów związanych z Kochanowskim należą drzwi żelazne z herbem Korwin, fotel kryty kurdybanem, fragment tympanonu z rodzinnej kaplicy Kochanowskich w Sycynie, pierwodruki jego dzieł, meble, obrazy o tematyce czarnoleskiej oraz niezwykła kolekcja gobelinów związanych z życiem i działalnością literacką poety.
Czarnolas to miejsce wyjątkowe, bardzo osobliwe, niezwykłe, które przeszło do literatury jako miejsce skąd wyrastają korzenie polskiej poezji. Niezwykłość Czarnolasu polega na tym, że mieszkał tu i tworzył wielki mistrz polskiego i europejskiego renesansu.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
Czarnolas 36
26-720 Policzna

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

Osoba kontaktowa: Maria Jaskot

Telefon: 48 677 20 05

E-mail: muzeum-czarnolas@wp.pl

WWW: https://www.cyfrowyczarnolas.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie jest muzeum biograficzno-literackim poświęconym życiu i twórczości jednego z największych poetów polskich. Swoją działalność rozpoczęło we wrześniu 1961 roku. W muzeum prezentowana jest wystawa „Jan Kochanowski, duch miejsca i klimat epoki”.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.