fbpx

Moja droga - kierunek Kraśnik

Data rozpoczęcia:

1 sierpnia 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Europejskie Dni Dziedzictwa 2020 „Moja droga – kierunek Kraśnik” to wydarzenie promujące historyczne trasy i miejsca najpiękniejsze i najcenniejsze w mieście liczącym sobie niemal 650 lat. Obchody kraśnickiej odsłony Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 odbędą się w dniach 12 – 13 września oraz 19 – 20 września w starej dzielnicy miasta i Internecie.

Zapraszamy do świata kraśnickiej historii i kultury. Do grodu położonego przy dawnym szlaku prowadzącym ze Śląska i Gór Świętokrzyskich do Włodzimierza i Kijowa, do miejsca, w którym swój początek ma Roztocze Zachodnie. Tegoroczna edycja EDD poświęcona jest drodze, zapraszamy zatem na wspólną wędrówkę ku miastu Kraśnik. Program wydarzenia obejmie spacer po starówce, podczas którego miejscowi historycy – przewodnicy omówią dzieje miasta, przybliżą jego wielokulturowość oraz dziedzictwo. Wszystkim mieszkańcom zostanie udostępnione nagranie multimedialne poświęcone szlakom turystycznym i kulturowym przebiegającym niegdyś przez kraśnicką ziemię.
W ramach obchodów EDD najmłodsi mieszkańcy wezmą udział w konkursie na oficjalną pocztówkę miejską „Kraśnik przyjazne miasto”, dorośli natomiast otrzymają zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym „A przy drodze stoi zabytek”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa 2020 wszystkie pokolenia kraśniczan. Chcemy, by mieszkańcy miasta byli dumni ze swojej małej ojczyzny i bogatsi o wiedzę na jej temat. Zależy nam także na tym, by wszelkie dary przeszłości i teraźniejszości Kraśnika inspirowały do poszukiwań najlepszej, najwłaściwszej dla siebie drogi.

Data rozpoczęcia:

1 sierpnia 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Stare Miasto Kraśnik,
Plac Wolności 1
23-200 Kraśnik
www.kultura.krasnik.eu
www.krasnik.eu

woj. lubelskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku
  • Miasto Kraśnik

Osoba kontaktowa: Barbara Halliop

Telefon: 818256336

E-mail: basia.krasnik@gmail.com

WWW: http://www.kultura.krasnik.eu/

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku jest samorządową instytucją kultury, ale pragnie być także – albo przede wszystkim – domem kultury z prawdziwego zdarzenia, w którym każdy kraśniczanin, bez względu na wiek, płeć i wykształcenie, znajdzie to, czego potrzebuje – pasję, chwilę wytchnienia.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.