fbpx

Moda historyczna elementem dziedzictwa – pokaz mody z przestrzeni wieków

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

15:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Elementem dziedzictwa jest także moda, która kształtowała się i ewoluowała pod wpływem ważnych wydarzeń, była wyznacznikiem pozycji społecznej, przynależności do kręgu kulturowego, klasy społecznej czy wreszcie narodu.

Zapraszamy na pokaz mody z przestrzeni wieków połączony z prezentacją strojów, 18.09.2022 o godzinie 15:00 do Muzeum Ziemi Kozielskiej.
„Połączeni dziedzictwem” to temat tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Na wspólne dziedzictwo składa się wiele elementów, między innymi język, obyczaje, historia. Elementem dziedzictwa jest także moda, która częstokroć kształtowała się i ewoluowała pod wpływem ważnych wydarzeń, była wyznacznikiem pozycji społecznej, przynależności do kręgu kulturowego, klasy społecznej czy wreszcie narodu. Była formą manifestowania tej przynależności oraz swoich poglądów. Wraz ze zmianą epoki, obyczajowości zmieniała się też moda, często diametralnie, w opozycji do wcześniej istniejącej. Była oczywiście także przejawem elegancji bądź praktyczności. Współorganizatorem eventu będzie grupa Herold – organizacja wydarzeń.

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

15:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inscenizacja / pokaz

Lokalizacja:

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5B

47-200 Kędzierzyn-Koźle

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu

Osoba kontaktowa: Patrycja Mynarek

Telefon: 515 386 991

E-mail: patrycjamynarek@muzeumkozle.pl

WWW: https://muzeumkozle.pl/

Informacja o organizatorze:

Do działań Muzeum należy: gromadzenie i udostępnianie zbiorów z zakresu historii Ziemi Kozielskiej, dziejów miasta Kędzierzyn-Koźle, sztuki i rzemiosła artystycznego. Muzeum gromadzi w szczególności zbiory: historyczne i archeologiczne; etnograficzne: w tym elementy stroju ludowego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.