fbpx

Młyn czasu

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Młyn Zamoyskich z 1872r. będący częścią zespołu pałacowo-folwarczego z zachowaną częścią oryginalnego wyposażenia zostanie udostępniony ograniczonej ilości zwiedzających po raz pierwszy w swojej historii.

Budynek Młyna Zamoyskich w Kołbieli niedostępny na codzień, dziś staje przed Państwem otworem i zaprasza do poznania tajemnic swoich wnętrz. W uznaniu wartości zabytkowych młyn został włączony do wojewódzkiej ewidencji zabytków jako element zespołu pałacowo-folwarcznego w Kołbieli. Józef Zamoyski wybudował młyn w 1872r., który został wyłączony z użytkowania dopiero pod koniec XX wieku ze względu na upadek produkcji. Główny budynek jest murowany z cegły na cokole z kamieni polnych, podpiwniczony, dwupiętrowy. Elewację wykończono tynkiem z pominięciem detali z cegły: obramień okiennych oraz gzymsów. Poszczególne części młyna zostały podzielone na frakcje produkcyjne. I tak np., na parterze i pierwszym piętrze zchowane zostały maszyny przeznaczone do mielenia mąki oraz kaszarni. Przejęcie obieku przez nowego właciciela nastąpiło na początku 2022 roku. W czasie 30 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Młyn Zamoyskich zostanie udostępniony ograniczonej ilości zwiedzającym po raz pierwszy w swojej historii. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji miejsc.

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

gawęda / opowieść

Lokalizacja:

Młyn Hrabiego Zamoyskiego w Kołbieli ( 05-340) ul. 1 Maja 9 . Wjazd na teren odbywa się pomiędzy stacją Orlen a sklepem przemysłowym, na terenie parkingu dla samochodów ciężarowych.

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: ALEXANDER SIROTIN

Osoba kontaktowa: Alexander Sirotin

Telefon: 608313133

E-mail: administracja@vogla28.pl

Informacja o organizatorze:

Właściciel obiektu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.