fbpx

Migawki z przeszłości, czyli leśnicy w starej fotografii

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

10:01

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Leśnik, leśniczy, leśny… To zawód dość tajemniczy i trochę nieznany. Charakter pracy „człowieka lasu” można poznać w Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie. Tym razem wizerunek leśnika zostanie przybliżony w czarno-białej fotografii sprzed około stu lat w ramach wystawy czasowej.

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie to wyjątkowa instytucja w skali kraju i Europy. Do jej głównych zadań należy ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego związanego z przyrodą i leśnictwem. Na ośmiu wystawach stałych, w zabytkowych wnętrzach rezydencji gołuchowskiej, zapoznać się można z tą tematyką. Aby rozszerzyć przekaz, tworzone są wystawy czasowe. Z okazji wydarzenia Europejskie Dni Dziedzictwa zapraszamy szczególnie na wystawę pt. „Migawki z przeszłości, czyli leśnicy w starej fotografii”. Jest to krótki przegląd fotografii ze zbiorów Muzeum zaprezentowany w kilku grupach tematycznych. Fotograficzne kadry z początku XX wieku obrazują drogę zawodową leśnika. Obejrzymy tutaj naukę zawodu, codzienną pracę w terenie, wspólne wyjazdy i uroczystości, a także życie codzienne leśników i ich rodzin. Na wystawę prezentowaną w budynku Oficyny oraz na naszej stronie internetowej zapraszamy od 19 września do końca roku. Natomiast w dniach 19¬–20 września umożliwiamy bezpłatny wstęp do wszystkich obiektów Muzeum Leśnictwa. Serdecznie zapraszamy!

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

10:01

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, zwiedzanie

Lokalizacja:

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie
ul. Działyńskich 2
63-322 Gołuchów

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Osoba kontaktowa: Nela Popiołek

Telefon: 627615045 w.132

E-mail: nela.popiolek@okl.lasy.gov.pl

WWW: https://www.okl.lasy.gov.pl/

Informacja o organizatorze:

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zlokalizowany na terenie dziewiętnastowiecznego zespołu zamkowo-parkowego. Można tutaj zwiedzić jedyne w kraju Muzeum Leśnictwa, poznać botaniczne bogactwo zabytkowego parku-arboretum, obserwować w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt króla puszczy – żubra.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.