fbpx

Międzynarodowy Festiwal Muzyków Ludowych w Rawiczu

Data rozpoczęcia:

6 września 2019

piątek

12:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Wiwatowisko” to cykl warsztatów i spotkań z kulturą ludową odbywających się na terenie mikroregionu etnograficznego jakim są Hazy, dla których charakterystyczne są tańce wirowe – wiwaty . Program działań dotyczący propagowania niematerialnego dziedzictwa, który chcemy zrealizować, jest echem działań podjętych na terenie Biskupizny i Hazów

„Wiwatowisko” to cykl warsztatów i spotkań z kulturą ludową odbywających się na terenie mikroregionu etnograficznego jakim są Hazy, dla których charakterystyczne są tańce wirowe – wiwaty . Program działań dotyczący propagowania niematerialnego dziedzictwa, który chcemy zrealizować, jest echem działań podjętych na terenie Biskupizny i Hazów w latach ubiegłych podczas Taborów Wielkopolskich oraz efektem współpracy artystów ludowych i środowiska pasjonatów folkloru. Wpisanie Tradycji Dudziarskich Wielkopolski oraz Tradycji Kulturowych Biskupizny na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego umocniło i zmobilizowało nas do wprowadzenia skutecznych narzędzi w propagowaniu i upowszechnianiu kultury tradycyjnej w naszym regionie.
Na całość projektu złoży się Festiwal Muzyków Ludowych im. Bolesława Kupczyka i Mieczysława Lipnego, Konkursu Dudziarski im. Edwarda Ignysia oraz warsztatów jednodniowych/weekend, podczas których nastąpi międzypokoleniowy przekaz miejscowych tradycji. W tym roku nasza ofertę chcemy rozszerzyć o Bukówiec Górny

Partnerzy

Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej – Gmina Rawicz

Muzeum Ziemi Rawickiej

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie

Wydarzenie w cyklu:

Wiwatowisko 2019

„Wiwatowisko” to cykl warsztatów i spotkań z kulturą ludową odbywających się na terenie mikroregionu etnograficznego jakim są Hazy, dla których charakterystyczne są tańce wirowe – wiwaty . Program działań dotyczący propagowania niematerialnego dziedzictwa, który chcemy zrealizować, jest echem działań podjętych na terenie Biskupizny i Hazów.

Data rozpoczęcia:

6 września 2019

piątek

12:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Organizatorzy

Nazwa:

  • Fundacja Dudziarz.eu
  • Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej – Gmina Rawicz

Osoba kontaktowa: Michał Umławski

Telefon: 602508472

E-mail: fundacja@dudziarz.eu

WWW: http://wiwatowisko.dudziarz.eu

Informacja o organizatorze:

Fundacja Dudziarz.eu – Wielkopolskie Kapele Dudziarskie jest organizacją pozarządową działającą od 29 listopada 2013 roku z siedzibą na terenie Miasta Leszna. Fundacja powstała z inicjatywy fundatora i animatora tradycji dudziarskich w Wielkopolsce Michała Umławskiego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.