fbpx

MIĘDZY TERAZ, A MINIONYM - DROGA DO POZNANIA PRZESZŁOŚCI

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:01

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wirtualna podróż, umożliwiająca zapoznanie się z drogą jaką musieli przebyć dawni mieszkańcy Podkarpacia. Poznamy wnętrza obiektów poszczególnych grup etnograficznych, zwyczaje doroczne i rodzinne, zapoznamy się z kulturą duchową, wierzeniami oraz życiem codziennym mieszkańców wsi i miasteczek.

W dniach 12-13 września 2020 r., zapraszamy na wirtualną podróż po Parku Etnograficznym Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, ul. Rybickiego 3, będziemy transmitować on-line w trzech wejściach, w godzinach 10.00-11.00, 12.00-13.00, 14.00-15.00 w sobotę oraz w niedzielę. Transmisja dostępna będzie na stronie: https://www.facebook.com/skansen.mblsanok/
Wejścia będą za każdym razem z innego obiektu. Wejdziemy do obiektów – między innymi na co dzień nie udostępnianych do zwiedzania, dzięki możliwości transmisji on-line uczestnicy będą odkrywali nowe miejsca, a także miniony świat. Głównym zadaniem naszej realizacji jest ukazanie zmieniającego się świata. Bedzie to opowieść o tym w co się ubierano, co jadano, czym podróżowano, jakie wykonywano zawody, jak wyglądał czas pracy, a także czas odpoczynku. Wejdziemy do do obiektu prezentującego wyposażenie z lat 60 XX w., będziemy również uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:01

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

projekcja / prezentacja

Lokalizacja:

Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, 38-500 Sanok, ul. Rybickiego 3

woj. podkarpackie

Organizator

Nazwa: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Osoba kontaktowa: Barbara Sienkiewicz

Telefon: 134630904

E-mail: projekty-mbl@wp.pl

WWW: http://skansen.mblsanok.pl

Informacja o organizatorze:

Park Etnograficzny (Skansen) Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie muzeów skansenowskich. Malowniczo położony u podnóża Gór Słonnych na terasie prawego brzegu Sanu, przyciąga rokrocznie tysiące turystów .

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.