fbpx

„Magiczny Szlak Ducha Gór”

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

16 września godz. 10.00

Wycieczka. Początek przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.

Trasa zostanie poprowadzona szlakami turystycznymi Szklarskiej Poręby i Karkonoszy. Trasa średnia, przejście trwa około 6 godzin.

„Magiczny Szlak Ducha Gór” to gra terenowa, szlak turystyczny, zabawa i przyroda w jednym. W najbardziej interesujących punktach szlaku znajdują się granitowe głazy zawierające tajemnicze hologramy. Głazy oraz Księga skarbów (teczka z przewodnikiem, notes i ołówek) wspólnie tworzą grę terenową, która polega na odwiedzeniu wszystkich punktów i odwzorowaniu w notesie hologramów umieszczonych na głazach. Zebranie wszystkich znaków upoważnia Odkrywcę Skarbów do nagrody w postaci certyfikatu oraz gadżetu z logo szlaku.

Dzięki pieszym wędrówkom uczestnicy mają okazję poznać malownicze tereny Karkonoszy i Gór Izerskich. Zwiedzają najciekawsze atrakcje Szklarskiej Poręby, zagłębiając się w historię i tradycje miasta. Poznają ciekawostki przyrodnicze i geograficzne, jest to również okazja do przeżycia niezwykłej przygody. Płaskorzeźby na głazach, które są jednocześnie oznakowaniem szlaku, wykonane zostały przez lokalnego artystę Macieja Wokana. Wykute z naturalnego surowca pozyskanego w Górach Izerskich wpisują się w krajobraz przyrodniczy, pokazując zarazem, w jaki sposób można stworzyć wspaniałą atrakcję turystyczną w zgodzie z naturą, poszanowaniem tradycji i kultury regionu. Jednym z elementów szlaku jest również rzeźba Ducha Gór, władcy Karkonoszy, wykonana przez miejscowego rzeźbiarza Grzegorza Pawłowskiego. Figura odzwierciedla wizerunek Ducha Gór z mapy Karkonoszy sporządzonej przez wrocławskiego kartografa Martina Helwiga w 1561 r. 

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Szklarska Poręba – wyciąg na Szrenicę

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba, ul. Jedności Narodowej 1 A, 58-580 Szklarska Poręba, Marta Lipnicka, tel. 75 7547740, e-mail: it@szklarskaporeba.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.