fbpx

Luksus w dobie niepodległości

Data rozpoczęcia:

9 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Dnia 9 września w godzinach 12:00-14:00 zapraszamy do zwiedzania zabytkowego hotelu Polonia Palace, który swoje podwoje dla gości otworzył ponad 100 lat temu – 14 lipca 1913 r. Był wówczas najnowocześniejszym hotelem tej klasy w stolicy.

Hotel zaprojektowany został na zlecenie hrabiego Przeździeckiego przez wybitnych architektów Józefa Holewińskiego i Juliusza Nagórskiego. Oferował gościom takie nowości, jak ciepła i zimna woda oraz szczególny luksus – telefon we wszystkich 160 pokojach. Novum stanowiły także: centralne ogrzewanie (także w garażach), biurka z maszynami do pisania, ogniotrwały sejf i serwis auto-omnibusowy dowożący gości na wszystkie dworce. Hotel przetrwał niezniszczony II wojnę światową, w latach 1945-1951 miały w nim swoje siedziby przedstawicielstwa dyplomatyczne. O tym wszystkim opowiedzą pracownicy hotelu, a historia powojenna jest równie ciekawa, jak ta wcześniejsza. Któż tam nie nocował!

Obecnie Polonia Palace jest jednym z najpopularniejszych miejsc noclegowych w Warszawie, a dogodna lokalizacja w sercu miasta jest jego niezaprzeczalnym atutem. Dlatego też hotel jest często wybierany jako miejsce organizacji przyjęć, bankietów czy konferencji a także kameralnych spotkań połączonych z degustacją wyśmienitych dań inspirowanych kuchnią międzynarodową.

Data rozpoczęcia:

9 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

gawęda / opowieść, zwiedzanie

Lokalizacja:

Hotel Polonia Palace (wejście od ul. Poznańskiej)

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Hotele Warszawskie Syrena Sp. z.o.o.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.