fbpx

Lubińskie Dni Dziedzictwa Kulturowego 2020

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

09:00

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lubińska odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w przestrzeni Parku Leśnego, który przez dwa dni stanie się miejscem wielu historycznych wydarzeń z okresu Wielkiej Wojny oraz wczesnego-średniowiecza. To nasza droga w przeszłość !

Lubińska odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 to dwudniowa impreza składająca się z kilkudziesięciu wydarzeń o historycznym oraz edukacyjnym charakterze. W historycznym (zawierającym pozostałości strzelnicy artyleryjskiej z lat 30-tych XX w.) Parku Leśnym odbędą się wojskowe pokazy oraz inscenizacje odwołujące się do okresu Wielkiej Wojny. Zobaczyć też będzie można pokaz mody cywilnej z lat 30-tych i 40-tych ubiegłego stulecia. Powstanie także Osada Rzemieślnicza i Gród Słowiański, gdzie odbywać się będą pokazy oraz warsztaty rzemieślnicze. W niedzielę (13.09) alejki Parku Leśnego zajęte zostaną przez zabytkowa samochody, które pojawią się w ramach III. Lubińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

09:00

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

rekonstrukcja historyczna

Lokalizacja:

Park Leśny w Lubinie, ul. Kwiatowa, 59-300 Lubin

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Historyczne w Lubinie

Osoba kontaktowa: Piotr Bieruta

Telefon: 509718047

E-mail: p.bieruta@gmail.com

WWW: http://muzeum-lubin.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Historyczne w Lubinie powołane zostało do istnienia w dniu 1 sierpnia 2016 roku. Instytucja jest samorządową jednostką organizacyjną, funkcjonującą w ramach struktury Gminy Miejskiej Lubin. Główny oddział Muzeum znajduje się w odremontowanym budynku zabytkowego ratusza.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.