fbpx

Kulturalne pejzaże w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej. Otwarcie wystawy

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

14:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Otwarcie wystawy fotografii i prac plastycznych oraz prelekcja o lokalnym dziedzictwie kulturowym gminy Wojsławice. Spotkanie będzie podsumowaniem projektu „Kulturalne pejzaże”.

Wystawa fotografii i prac plastycznych, która zostanie zaprezentowana podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej jest efektem wakacyjnych wypraw młodych mieszkańców gminy Wojsławice.

Grupa dzieci i młodzieży pod kierunkiem instruktora podczas rowerowych wędrówek pozna i uwieczni dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze gminy Wojsławice. Uczestnicy zgłębią wiedzę na temat lokalnych zabytków, historii i legend. Odwiedzą wczesnośredniowieczne grodzisko w Majdanie Nowym, sakralne budynki trzech wyznań religijnych – dawną synagogę, cerkiew i kościół w Wojsławicach, drewniane domy zbudowane tradycyjną techniką. Na ich szlaku znajdą się cmentarze wojskowe z czasów I wojny światowej oraz miejsca związane z odzyskaniem niepodległości. Poznają lokalne pomniki przyrody, leśne ścieżki edukacyjne, wąwozy lessowe i źródła (a jest ich na terenie gminie pięćdziesiąt trzy).

Partnerzy

Wydarzenie w cyklu:

Europejskie Dni Dziedzictwa w Gminie Wojsławice

Cykl wydarzeń mających na celu promocję, zachowanie i zrównoważone wykorzystanie bogactwa dziedzictwa kulturowego Gminy Wojsławice (powiat chełmski, województwo lubelskie)

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

14:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Izba Tradycji Ziemi Wojsławickiej zlokalizowana w budynku dawnej synagogi opowiada o wielokulturowej historii gminy Wojsławice. Izba jest prowadzona przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach

Osoba kontaktowa: Dorota Borys

Telefon: (82) 566 91 53

E-mail: wojslaw-gci@wojslawice.com

WWW: http://gcksitwojslawice.naszdomkultury.pl/

Informacja o organizatorze:

Gmina Wojsławice to zakątek bogaty w dziedzictwo, wąwozy i źródła krystalicznie czystej wody. W Wojsławicach zachował się średniowieczny układ urbanistyczny z rynkiem i budynkami sakralnymi – kościołem (XVI w.), cerkwią (XVIII w.) i synagogą (XIX w.), oraz barokowe kapliczki przy ulicach wylotowych.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.